• Посилання скопійовано

Визначення дати отримання доходу у підприємця-загальносистемника

Як правильно записати в Книгу обліку доходів і витрат виручку за день, якщо є готівка і безготівкові надходження? Чи можна вказати її загальною сумою?

Самозайняті особи заносять до Книги обліку доходів і витрат у графі 2 відомості про суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік (пп. 2 п. 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. №481).

Отже, загальною сумою в графі 2 цієї Книги відображаються, зокрема:

  • кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою;
  • сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності;
  • вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

При цьому у графі 1 Книги слід зазначити дату запису. Але дата запису в графі 1 має відповідати даті отриманого доходу, зазначеного у графі 2. Отже, якщо Книга заповняється за підсумками дня, то це буде день, загальний дохід якого зазначено у графі 2. 

Про це такого говорять й фахівці ДФС у своїх листах від 10.06.2016 р. №186/6/19-00-13-01-16/5562, від 27.10.2015 р. №10011/Д/99-99-17-02-02-14, у яких сказано, що датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій, тобто застосовується касовий метод.

Така ж відповідь міститься й у підкатегорії 104.08 ресурсу «ЗІР»: фізична особа - підприємець за підсумком дня по факту отримання доходу заповнює графу 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248712
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202451
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 439
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488