• Посилання скопійовано

Визначення дати отримання доходу у підприємця-загальносистемника

Як правильно записати в Книгу обліку доходів і витрат виручку за день, якщо є готівка і безготівкові надходження? Чи можна вказати її загальною сумою?

Самозайняті особи заносять до Книги обліку доходів і витрат у графі 2 відомості про суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік (пп. 2 п. 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. №481).

Отже, загальною сумою в графі 2 цієї Книги відображаються, зокрема:

  • кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою;
  • сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності;
  • вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

При цьому у графі 1 Книги слід зазначити дату запису. Але дата запису в графі 1 має відповідати даті отриманого доходу, зазначеного у графі 2. Отже, якщо Книга заповняється за підсумками дня, то це буде день, загальний дохід якого зазначено у графі 2. 

Про це такого говорять й фахівці ДФС у своїх листах від 10.06.2016 р. №186/6/19-00-13-01-16/5562, від 27.10.2015 р. №10011/Д/99-99-17-02-02-14, у яких сказано, що датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій, тобто застосовується касовий метод.

Така ж відповідь міститься й у підкатегорії 104.08 ресурсу «ЗІР»: фізична особа - підприємець за підсумком дня по факту отримання доходу заповнює графу 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024544
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024683
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705