Запитання: З листопада 2014 р. підприємство не здає звіт за ф. ЗВР-1, оскільки касовий апарат оснащений модемом. Проте у березні 2016 р. через відсутність протягом 2 днів електроенергії довелося використовувати розрахункові книжки. У звіті за ф. ЗВР-1 за березень 2016 р. необхідно буде вказати суму розрахунку з покупцями саме за допомогою розрахункових книжок або загальну суму розрахунків за місяць, включаючи відомості, що передаються за допомогою модему?
Відповідь: Дійсно, у разі тимчасового (не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки. Саме цей документ використовується у випадку не застосування РРО, а покупцям замість касового чека видаються розрахункові квитанції.
Порядок ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності затверджені наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. №13 (наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, з 11.03.2016 р.).
З дати набрання чинності наказу Мінфіну №13 звітність, пов'язана із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), слід подавати за новою формою №ЗВР-1, щодо всіх книг обліку розрахункових операцій, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із розрахунковими книжками. При поданні звітності одночасно надавати книги обліку розрахункових операцій чи розрахункові книжки не потрібно.
До речі, у новій формі звітності відсутні такі дані, як фіскальний номер РРО і залишено лише дані про фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій.
Як сказано у п. 1 Інструкції №13 звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) складається в розрізі всіх зареєстрованих книг обліку розрахункових операцій, які використовувались протягом звітного місяця. Тому враховуючи, цю норму можна зробити висновок, що у графі 2 Звіту буде зазначено - фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на господарську одиницю, у графі 3 - загальна сума проведених за звітний місяць розрахункових операцій, тобто сума коштів, яку отримано від покупців за реалізовані товари (надані послуги) при реєстрації розрахункових операцій коли складались розрахункові квитанції.
Саме у корінці та відривній частині квитанції фіксується дата (день, місяць, рік) проведення таких розрахунків.
Тому, на наш погляд, заповнюватись Звіт повинен саме на підставі даних за розрахунками при реєстрації яких складались розрахункові квитанції. Адже, інформація за решта готівковими операціями подається електронними каналами зв’язку з електронними копіями розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити