• Посилання скопійовано

Реализация товаров за наличный расчёт у сельхозпредприятия: нюансы учета

Как правильно оформить ведение учёта по реализации за наличный расчёт у сельхозпредприятия? Имеет ли право сельхозпредприятие получать наличку в кассу за реализацию собственной продукции без кассового аппарата? Есть ли ограничение в дневной выручке? Какие оформлять разрешительные документы для такой операции и какие отчёты сдавать?

Вопрос: Как правильно оформить ведение учёта по реализации за наличный расчёт у сельхозпредприятия? Имеет ли право сельхозпредприятие (общая система налогообложения и плательщик по спецрежиму НДС по ст. 209) получать наличку в кассу за реализацию собственной продукции (выращивание грибов) без кассового аппарата? Есть ли ограничение в дневной выручке и в каком объёме? Какие нужно оформлять разрешительные документы для такой операции (патент, лицензия, и т. д.) Какие отчёты сдаются по такой реализации?

Ответ:

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, РРО не застосовується у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Тобто тільки продаж власної продукції підприємствами, які не відносяться до підприємств торгівлі та громадського харчування, може провидить через касу підприємства без застосування РРО. Але такі операції мають бути правильно оформлені за допомогою відповідних касових ордерів.

Також у разі проведення готівкових розрахунків слід пам’ятати про обмеження таких розрахунків: 

• підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 грн;

• фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 грн.

Такі граничні суми встановлено постановою Правління НБУ від 06.06.2013 р. №210.

При підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами (п. 2.3 Положення №637).

Підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) у межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські  рахунки (п. 2.8 Положення №637).

Ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси, за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи (п. 5.3 Положення №637).

Ніяких ліцензій отримувати не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024258
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705