Запитання: ДФСУ у листі від 18.06.2015 р. №12748/6/99-99-22-07-03-15 повідомила, що у разі реалізації профспілковою організацією путівок РРО необхідно використовувати на загальних підставах відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим, проведення розрахунків за реалізовані путівки виключно через банківські установи не вимагає обов'язкового застосування РРО.
Профсоюзная организация по сути своей не реализует путевки членам профсоюза, а направляет их на лечение, оздоровление и т.п. Член профсоюза возмещает как правило часть стоимости путевки. Перехода права собственности нет. Член профоюза не может продать путевку, передать ее кому-то другому. Человек по приезду предоставляет талон об использовании путевки. Можно ли игнорировать это письмо и не ставить РРО при приеме денег за путевки в кассу профсоюзной организацией?
Відповідь: Закон про РРО визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
А тепер визначимось з термінами. Відповідно до ч. 2 ст. 55 ГКУ суб'єктами господарювання, зокрема є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до ЦКУ, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Господарська діяльність, це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність (ч.1 ст. 3 ГКУ).
За визначенням наведеним у ст. 1 Закону України від 15.09.1999 р. №1045-XIV "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" профспілка, це добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). Профспілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.
Діяльність профспілки не може вважатись діяльністю у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Профспілка не набуває права власності на отримані від ФСС з ТВП путівки з метою передання працівникам, а також не набуває права власності на отриману від працівників часткову оплату, яка перераховується на рахунок ФСС з ТВП. Путівки придбаває Фонд соцстраху і передає профспілці для надання працівникам або членам профспілкової огранізації. Профспілковій організації доручено лише отримати та передати путівки членам профспілки та перерахувати кошти Фонду сосстраху. Порядок часткової оплати вартості путівки обумовлено у п. 4.13 Постанови ФСС з ТВП від 25.02.2009 р. №12.
Проте, слід пам'ятати, що відповідно до п. 2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас профспілкової організації, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Для обережних профспілок, враховуючи фіскальний погляд ДФСУ у листі від 18.06.2015 р. N 12748/6/99-99-22-07-03-15 рекомендуємо для уникнення застосування РРО отримувати кошти безпосередньо на поточний рахунок профспілки. Відповідно до п. 2.5 Положення №637, якщо фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити