• Посилання скопійовано

Профспілка реалізовує путівки: чи обов'язково застосовувати РРО?

Чи можна не ставити РРО при прийомі грошей за путівки в касу профспілковою організацією?

Запитання: ДФСУ у листі від 18.06.2015 р. №12748/6/99-99-22-07-03-15 повідомила, що у разі реалізації профспілковою організацією путівок РРО необхідно використовувати на загальних підставах відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим, проведення розрахунків за реалізовані путівки виключно через банківські установи не вимагає обов'язкового застосування РРО.

Профсоюзная организация по сути своей не реализует путевки членам профсоюза, а направляет их на лечение, оздоровление и т.п. Член профсоюза возмещает как правило часть стоимости путевки. Перехода права собственности нет. Член профоюза не может продать путевку, передать ее кому-то другому. Человек по приезду предоставляет талон об использовании путевки. Можно ли игнорировать это письмо и не ставить РРО при приеме денег за путевки в кассу профсоюзной организацией?

Відповідь: Закон про РРО визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. 


А тепер визначимось з термінами. Відповідно до ч. 2 ст. 55 ГКУ суб'єктами господарювання, зокрема є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до ЦКУ, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Господарська діяльність, це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність (ч.1 ст. 3 ГКУ).

За визначенням наведеним у ст. 1 Закону України від 15.09.1999 р. №1045-XIV "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" профспілка, це добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). Профспілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.  

Діяльність профспілки не може вважатись діяльністю у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Профспілка не набуває права власності на отримані від ФСС з ТВП путівки з метою передання працівникам, а також не набуває права власності на отриману від працівників часткову оплату, яка перераховується на рахунок ФСС з ТВП. Путівки придбаває Фонд соцстраху і передає профспілці для надання працівникам або членам профспілкової огранізації. Профспілковій організації доручено лише отримати та передати путівки членам профспілки та перерахувати кошти Фонду сосстраху. Порядок часткової оплати вартості путівки обумовлено у п. 4.13 Постанови ФСС з ТВП від 25.02.2009 р. №12.

Проте, слід пам'ятати, що відповідно до п. 2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас профспілкової організації, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. 

Для обережних профспілок, враховуючи фіскальний погляд ДФСУ у листі від 18.06.2015 р. N 12748/6/99-99-22-07-03-15 рекомендуємо для уникнення застосування РРО отримувати кошти безпосередньо на поточний рахунок профспілки. Відповідно до п. 2.5 Положення №637, якщо фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024561
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705