• Посилання скопійовано

За порушення вимог використання РРО до 01.07.2015 року штрафи не застосовуються

Підприємство на загальній системі, платник ПДВ, займається послугами по тахографах (системи обліку автомобільних ТЗ), розрахунки в основному безготівкові. В січні-квітні 2015 р. прийняло кошти за послуги і виписало прибуткові касові ордери. Кошти здані в банк. Касового апарату немає. Які наслідки?

Враховуючи, що п. 1 ст. 9 Закону про РРО з 01.01.2015 р. зазнав змін, підприємства, установи і організації усіх форм власності при наданні послуг розрахунки за які здійснюються в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) зобов'язані використовувати РРО. Раніше, ті юрособи, які не відносились до підприємств торгівлі та громадського харчування при оформленні розрахунків у касах прибутковими ордерами, звільнялись від використання РРО. 


У разі порушення цієї вимоги, тимчасово до 01.07.2015 р. згідно п. 9 Прикінцевих положень Закону про РРО продавці послуг звільняються від санкцій, при умові проведення розрахунків у касах підприємств з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Якщо підприємство буде отримувати оплату виключно безготівково, зокрема, шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно, і штрафи за його відсутність застосовуватися не будуть. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024551
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705