Якщо суб'єкт господарювання, в т.ч платник єдиного податку буде отримувати оплату виключно безготівково, зокрема, шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно, і штрафи за його відсутність застосовуватися не будуть.
Випадки застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.1995р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Відповідно до Закону при здійсненні готівкових розрахунків а також розрахунків в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо через платіжні термінали) використовувати реєстратор розрахункових операцій зобов'язані:
- суб'єкти господарювання сфери торгівлі та громадського харчування;
- суб'єкти господарювання при наданні послуг;
- платники єдиного податку другої і третьої груп (крім платників єдиного податку другої і третьої груп - фізосіб, які здійснюють діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі та платників єдиного податку першої групи), п. 296.10 ПКУ.
Обов'язковість до застосування РРО для платників ЄП - фізосіб набирає чинності:
- для платників ЄП третьої групи - з 1 липня 2015 року;
- для платників ЄП другої групи - з 1 січня 2016 року.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись