• Посилання скопійовано

Касовий апарат можна використовувати для власних потреб без реєстрації в ДФСУ

Фірма, яка виготовляє металопластикові конструкції, підключає в касі фіскальний реєстратор. Як правильно оформити чек на оплату? З яким обігом повинен друкуватися чек?

Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі, Закон про РРО) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: 

при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.


Зауважимо, що касовий апарат можна використовувати для власних потреб без реєстрації в ДФСУ. Касові апарати, які пройшли реєстрацію в податкових органах, їм присвоєно власний номер реєстратора є фіскальними реєстраторами розрахункових операцій. У таких РРО діє функція реєстрації фіскальної пам'яті (інформація - про обсяги проведених розрахункових операцій, кількість реалізованих (повернутих) товарів, податкові ставки тощо, що реєструється, накопичується та зберігається у пристрої і яку неможливо змінити або знищити без пошкодження самого пристрою) та накопичення і роздрук фіскальних звітів. У цьому випадку підприємству слід дотримуватись всіх вимог встановлених ст. 3 Закону про РРО. Зокрема, у разі здійснення розрахункової операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток)  проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням розрахункових документів.

Форма та перелік обов'язкових реквізитів у фіскальному касовому чеку затверджені Положенням про форму та зміст розрахункових документів (наказ ДПАУ від 01.12.2000 р. N 614). Пунктом 3.2 цього положення наводиться перелік обов'язкових реквізитів: 

- назва господарської одиниці; 

- адреса господарської одиниці; 

- для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери "ПН"; 

- для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД"; 

- якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); 

- вартість одиниці виміру товару (послуги); 

- найменування товару (послуги); 

- літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); 

- позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; 

- загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"; 

- для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; 

- порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; 

- фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН"; 

- напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника. 

Програмування реквізитів та товарних одиниць товару здійснює центр сервісного обслуговування, який надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту РРО.

Розрахункова операція через РРО проводиться на повну суму покупки з роздрукуванням розрахункового документа.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024551
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705