• Посилання скопійовано

Касовий апарат можна використовувати для власних потреб без реєстрації в ДФСУ

Фірма, яка виготовляє металопластикові конструкції, підключає в касі фіскальний реєстратор. Як правильно оформити чек на оплату? З яким обігом повинен друкуватися чек?

Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі, Закон про РРО) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: 

при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.


Зауважимо, що касовий апарат можна використовувати для власних потреб без реєстрації в ДФСУ. Касові апарати, які пройшли реєстрацію в податкових органах, їм присвоєно власний номер реєстратора є фіскальними реєстраторами розрахункових операцій. У таких РРО діє функція реєстрації фіскальної пам'яті (інформація - про обсяги проведених розрахункових операцій, кількість реалізованих (повернутих) товарів, податкові ставки тощо, що реєструється, накопичується та зберігається у пристрої і яку неможливо змінити або знищити без пошкодження самого пристрою) та накопичення і роздрук фіскальних звітів. У цьому випадку підприємству слід дотримуватись всіх вимог встановлених ст. 3 Закону про РРО. Зокрема, у разі здійснення розрахункової операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток)  проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням розрахункових документів.

Форма та перелік обов'язкових реквізитів у фіскальному касовому чеку затверджені Положенням про форму та зміст розрахункових документів (наказ ДПАУ від 01.12.2000 р. N 614). Пунктом 3.2 цього положення наводиться перелік обов'язкових реквізитів: 

- назва господарської одиниці; 

- адреса господарської одиниці; 

- для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери "ПН"; 

- для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД"; 

- якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); 

- вартість одиниці виміру товару (послуги); 

- найменування товару (послуги); 

- літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); 

- позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; 

- загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"; 

- для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; 

- порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; 

- фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН"; 

- напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника. 

Програмування реквізитів та товарних одиниць товару здійснює центр сервісного обслуговування, який надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту РРО.

Розрахункова операція через РРО проводиться на повну суму покупки з роздрукуванням розрахункового документа.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248602
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202450
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 436
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488