Запитання: Приватний підприємець - єдинник (ІІ група), основний вид діяльності КВЕД 45.32, розробив свій сайт в Інтернеті і продає запасні частини іногороднім фізособам. Фізособи розраховуються за товар через терміналах і ці гроші потрапляють відразу на розрахунковий рахунок предприємця. В свою чергу підприємець заносить цю виручку в книгу ф. 10. Які порушення законодавства з цього випливають? Чи потрібно відкривати новий КВЕД для роботи через Інтернет? Якщо треба то який? Чи потрібен для цього РРО?
Відповідь: Спочатку розберомось із видами економічної діяльності. Економічна діяльність за КВЕД 47.91, це роздрібна торгівля, що здійснюється зокрема через мережу Інтернет. Тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на інформації веб-сайтів та здійснює замовлення через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Проте, цей клас не включає: роздрібну торгівлю автотранспортними засобами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет, див. Групи 45.1, 45.3.
Група 45.3, це торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, в т.ч. КВЕД 45.32 “Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів”. Тому доходимо висновку, що у випадку здійснення реалізації цього сегменту товару змінювати КВЕД не потрібно.
Наступне питання: чи потрібно застосовувати РРО у разі здійснення безготівкових розрахунків у разі продажу товарів із використанням мережі Інтернет? Відразу зауважимо, обов'язковість до застосування РРО згідно п. 1 розділу II Закону України від 28.12.2014 р. №71-VIII набирає чинності:
- для платників ЄП третьої групи - з 1 липня 2015 року;
- для платників ЄП другої групи - з 1 січня 2016 року.
Нагадаємо, відповідно до п. 296.10 ПКУ: платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити