• Посилання скопійовано

Торгівля через інтернет: чи потрібно застосовувати РРО

Спрощенець на 2 групі продає запчастини через власний сайт іногороднім фізособам. Оплата провадиться через термінал на розрахунковий рахунок підприємця. Чи потрібно застосовувати РРО?

Запитання: Приватний підприємець - єдинник (ІІ група), основний вид діяльності КВЕД 45.32, розробив свій сайт в Інтернеті і продає запасні частини іногороднім фізособам. Фізособи розраховуються за товар через терміналах і ці гроші потрапляють відразу на розрахунковий рахунок предприємця. В свою чергу підприємець заносить цю виручку в книгу ф. 10. Які порушення законодавства з цього випливають? Чи потрібно відкривати новий КВЕД для роботи через Інтернет? Якщо треба то який? Чи потрібен для цього РРО?

Відповідь: Спочатку розберомось із видами економічної діяльності. Економічна діяльність за КВЕД 47.91, це роздрібна торгівля, що здійснюється зокрема через мережу Інтернет. Тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на інформації веб-сайтів та здійснює замовлення через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Проте, цей клас не включає: роздрібну торгівлю автотранспортними засобами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет, див. Групи 45.1, 45.3.


Група 45.3, це торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, в т.ч. КВЕД 45.32 “Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів”. Тому доходимо висновку, що у випадку здійснення реалізації цього сегменту товару змінювати КВЕД не потрібно.

Наступне питання: чи потрібно застосовувати РРО у разі здійснення безготівкових розрахунків у разі продажу товарів із використанням мережі Інтернет? Відразу зауважимо, обов'язковість до застосування РРО згідно п. 1 розділу II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII набирає чинності:

- для платників ЄП третьої групи - з 1 липня 2015 року;

- для платників ЄП другої групи - з 1 січня 2016 року.

Нагадаємо, відповідно до п. 296.10 ПКУ:  платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024332
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 403
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483