• Посилання скопійовано

Торгівля через інтернет: чи потрібно застосовувати РРО

Спрощенець на 2 групі продає запчастини через власний сайт іногороднім фізособам. Оплата провадиться через термінал на розрахунковий рахунок підприємця. Чи потрібно застосовувати РРО?

Запитання: Приватний підприємець - єдинник (ІІ група), основний вид діяльності КВЕД 45.32, розробив свій сайт в Інтернеті і продає запасні частини іногороднім фізособам. Фізособи розраховуються за товар через терміналах і ці гроші потрапляють відразу на розрахунковий рахунок предприємця. В свою чергу підприємець заносить цю виручку в книгу ф. 10. Які порушення законодавства з цього випливають? Чи потрібно відкривати новий КВЕД для роботи через Інтернет? Якщо треба то який? Чи потрібен для цього РРО?

Відповідь: Спочатку розберомось із видами економічної діяльності. Економічна діяльність за КВЕД 47.91, це роздрібна торгівля, що здійснюється зокрема через мережу Інтернет. Тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на інформації веб-сайтів та здійснює замовлення через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Проте, цей клас не включає: роздрібну торгівлю автотранспортними засобами, а також деталями та приладдям для них у мережі Інтернет, див. Групи 45.1, 45.3.


Група 45.3, це торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, в т.ч. КВЕД 45.32 “Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів”. Тому доходимо висновку, що у випадку здійснення реалізації цього сегменту товару змінювати КВЕД не потрібно.

Наступне питання: чи потрібно застосовувати РРО у разі здійснення безготівкових розрахунків у разі продажу товарів із використанням мережі Інтернет? Відразу зауважимо, обов'язковість до застосування РРО згідно п. 1 розділу II Закону України від 28.12.2014 р. №71-VIII набирає чинності:

- для платників ЄП третьої групи - з 1 липня 2015 року;

- для платників ЄП другої групи - з 1 січня 2016 року.

Нагадаємо, відповідно до п. 296.10 ПКУ:  платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024267
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705