Чинне законодавство не містить вимоги для СГД щодо внесення готівкових коштів до банку у випадку, якщо вони будуть використані того ж дня на господарські цілі або сума ліміту каси дозволяє залишати ці кошти у касі без сплати штрафних санкцій. Водночас чинне законодавство не містить вимоги щодо отримання готівкових коштів із банку для видачі поворотної фінансової допомоги – її видачу можна здійснити за рахунок будь-яких коштів, які були оприбутковані в касі, за винятком тих, які мають цільове призначення (були отримані з банку на виплату зарплати, наприклад).
Але потрібно зважати на обмеження, встановлене щодо суми розрахунків, які юрособа може проводити готівкою. Так, за п. 2.3 Положення про ведення касових операцій, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Так, за постановою НБУ №210 від 06.06.2013 р. граничний розмір таких розрахунків встановлено:
підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;
фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.
Отже, якщо ваш засновник є юрособою або підприємцем, то платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.