• Посилання скопійовано

Законодавство не містить вимоги щодо отримання готівкових коштів із банку для видачі поворотної фіндопомоги

Юрособа на загальній системі: в касу підприємства надійшли кошти - повернення безпроцентної поворотної допомоги від засновника. Чи обов'язково здавати ці кошти в банк?

Чинне законодавство не містить вимоги для СГД щодо внесення готівкових коштів до банку у випадку, якщо вони будуть використані того ж дня на господарські цілі або сума ліміту каси дозволяє залишати ці кошти у касі без сплати штрафних санкцій. Водночас чинне законодавство не містить вимоги щодо отримання готівкових коштів із банку для видачі поворотної фінансової допомоги – її видачу можна здійснити за рахунок будь-яких коштів, які були оприбутковані в касі, за винятком тих, які мають цільове призначення (були отримані з банку на виплату зарплати, наприклад). 


 

Але потрібно зважати на обмеження, встановлене щодо суми розрахунків, які юрособа може проводити готівкою. Так, за п. 2.3 Положення про ведення касових операцій, підприємства   (підприємці)  мають  право  здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами  протягом одного  дня  за  одним або кількома платіжними документами в межах граничних  сум  розрахунків  готівкою,  установлених   відповідною постановою  Правління  Національного банку України.  Так, за постановою НБУ №210 від 06.06.2013 р. граничний розмір таких розрахунків встановлено: 

підприємств (підприємців)  між  собою  протягом  одного дня в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;

фізичної особи  з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи,  послуги) у розмірі 150 000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень. 

Отже, якщо ваш засновник є юрособою або підприємцем, то платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові  установи,  які  в  установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку,  шляхом перерахування  коштів  з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів  до  банку  для  подальшого  їх  перерахування  на поточні  рахунки. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024389
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705