Вопрос не совсем понятен или неточно сформулирован. Согласно п. 4.2 Положения о ведении кассовых операций, все поступления и выдачу наличных в национальной валюте предприятия отражают в кассовой книге. При этом каждое предприятие, которое имеет кассу, ведет одну кассовую книгу для учета операций с наличными в национальной валюте (без учета касс обособленных подразделений). Если на предприятии есть РРО, через которое проводятся расчеты с клиентами, то оприходованием наличности в случае ее получения от клиентов, считается отражение такой наличности в книге учета расчетных операций (на основании фискальных отчетных чеков РРО) и отражение такой наличности в кассовой книге предприятия.
Что до использования на хозяйственные нужды наличных непосредственно из РРО, ГНАУ в письме от 08.08.2007 г. №15658/7/23-7017 говорит следующее:
«Щодо питання правомірності використання суб'єктом підприємництва готівкових коштів, вилучених із скриньки РРО операцією "службова видача" на господарські потреби або переміщення готівки з касової скриньки (місця проведення розрахунків) до іншого місця зберігання (без їх використання на господарські потреби) без оприбуткування таких готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій слід зазначити наступне.
Вимогами Положення (пункт 2.9) передбачена можливість використання підприємством готівкової виручки (готівки) для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування (у тому числі на господарські потреби). Готівка, що надходить через РРО протягом дня, також може бути використана підприємством на господарські потреби. Вилучення таких готівкових коштів зі скриньки РРО.. може бути здійснено операцією "службова видача", яка застосовується для реєстрації через РРО видачі готівки, не пов'язаної з розрахунковими операціями з покупцями. На суму готівки (вилученої із скриньки РРО операцією "службова видача"), яка буде використана підприємством на господарські потреби, має бути виписаний видатковий касовий ордер (з реєстрацією його в Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів) та зроблений відповідний запис у касовій книзі підприємства».