• Посилання скопійовано

Що робити, якщо фіскальний чек платника ПДВ містить рядок 5 (ІД) замість рядка 4 (ПН)?

Яка відповідальність передбачена, якщо в РРО для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, запрограмований реквізит «ІД» (рядок 5), а не «ПН» (рядок 4)? Як реалізується ця відповідальність? Які шляхи виправлення даної помилки?

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Положення №13, фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити певні обов’язкові реквізити, зокрема:

  • для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з ПКУ; перед номером друкуються великі літери «ПН» (рядок 4);
  • для СГ, що не є платниками ПДВ,  - податковий номер або серія та номер паспорта / номер ID картки (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), перед яким друкуються великі літери «ІД» (рядок 5).

Якщо СГ зареєстрований платником ПДВ, то його ІПН платника ПДВ відрізнятиметься від його податкового номера. Податковий номер – це код за ЄДРПОУ юридичної особи або РНОКПП фізичної особи (див. пп. 63.6 ПКУ). ІПН платників ПДВ має 12 розрядів як для юридичних, так і для фізичних осіб. Податковий номер (код ЄДРПОУ юридичної особи) містить 8 розрядів, а РНОКПП фізособи – 10 розрядів.

Отже, у фіскальних чеках СГ – платників ПДВ обов’язково повинен бути рядок 4, у якому після літер «ПН» наводиться саме 12-розрядний ІПН платника ПДВ.

Відповідно до п. 3 розділу І Положення №13 у разі відсутності у фіскальному чеку хоча б одного з обов’язкових реквізитів (в даному випадку це рядок 4 з літерами «ПН»), такий документ не прийматиметься як розрахунковий. Це означає, що чеки, видані СГ – платником ПДВ, у яких замість рядка 4 з літерами «ПН» наведено рядок 5 з літерами «ІД», не вважаються фіскальними чеками, оскільки рядок 4 відсутній. Не рятує ситуацію навіть зазначення 12-розрядного ІПН платника ПДВ у рядку 5 з літерами «ІД».

З метою застосування санкцій за ст. 17 Закону про РРО це вважається невидачею відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції (п. 1 ст. 17 Закону про РРО). За це порушення застосовується штраф:

  • 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
  • 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) -  за кожне наступне вчинене порушення.

При цьому першим порушенням вважається перший факт невидачі фіскального чека (тобто перший помилковий чек), а наступними порушеннями – всі подальші такі факти (помилкові чеки) – див. ЗІР, категорія 109.18, питання: «Як застосовуються фінансові санкції за перше та наступні порушення у разі виявлення під час перевірки СГ підтверджених належним чином фактів неодноразових порушень вимог щодо застосування РРО та/або ПРРО?».  

Це порушення (тобто чеки з рядком 5 замість рядка 4) може бути виявлене лише під час податкової перевірки СГ на предмет правильності застосування РРО.

Помилка виправляється шляхом перепрограмування форми фіскальних чеків, після якого РРО починає друкувати правильні фіскальні чеки з рядком 4. Виправити раніше надруковані чеки з рядком 5 вже не можна.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20245371
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202444
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 414
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485