• Посилання скопійовано

Як зареєструвати ПРРО, якщо діяльність ФОП в іншому районі, ніж місце реєстрації?

Місце реєстрації ФОП - Пустомитівський район Львівської області. Здійснювати діяльність буде у Сихівському районі міста Львова (є договір оренди). Щоб зареєструвати ПРРО потрібно подати №20-ОПП і №17-ОПП? В який район і що подавати?

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (109.20): «Яка послідовність дій має бути здійснена СГ для реєстрації ПРРО?». З відповіді ДПС випливає така послідовність дій.

 

Перший крок – подання форми №20-ОПП

Подається форма №20-ОПП з інформацією про орендоване приміщення, в якому буде здійснюватися діяльність. Ця форма подається до податкової служби за основним місцем обліку. В даній ситуації - це Пустомитівський район.

Форма №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів з дня укладення договору оренди (див. пп. 8.4 Порядку №1588).

У цій формі ставиться помітка «» або «» в графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування».

Тож подавши форму №20-ОПП до податкової служби за своїм основним місцем обліку, ФОП стане в тому числі на облік за неосновним місцем обліку – до податкової служби за місцем здійснення діяльності (у Сихівському районі міста Львова).

Причому подавати ще й форму №17-ОПП не потрібно.

Другий крок – подання Заяви про реєстрацію ПРРО за формою №1-ПРРО.

У електронній формі до податкової служби за основним місцем обліку (в даній ситуації - Пустомитівський район) подається Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F 1316605).

Завважимо, що в рядку 3 Заяви потрібно зазначити ідентифікатор об’єкта оподаткування, який зазначався в графі 5 форми №20-ОПП.

Заява подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. 

Завершенням реєстрації буде отримання квитанції з фіскальним номером ПРРО. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись ФОП. Третій крок – подання інформації про сертифікати електронних підписів та/або печаток.

Інформацію про сертифікати електронних підписів та/або печаток ФОП надсилає в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО, за формою №5-ПРРО (J/F1391802).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024236
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705