• Посилання скопійовано

Оподаткування при продажу ФОП акумуляторів

ФОП на ІІІ групі ЄП (2%) купуватиме акумулятори в Польщі (імпортуватиме), надалі продаючи їх в Україні. Кошти від покупців надходитимуть на банківський рахунок ФОП. Як оподатковується така операція. Чи потрібен РРО? Чи потрібно платити ввізне мито?

Оподаткування ЄП ІІІ групи (2%)

Доходом платника ЄП ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (пп. 1 пп. 292.1 ПКУ).

Згідно із пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику ЄП у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Таким чином, кошти, отримані від покупців за продані акумулятори, на дату отримання коштів на банківський рахунок, включаються до складу оподатковуваного доходу, з якого сплачується ЄП в розмірі 2%.

 

Чи нараховується ПДВ?

Ні, тому що платник ЄП (2%) не є платником ПДВ (див. п. 9.5 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ).

 

Чи потрібно платити ввізне мито та ПДВ при імпорті?

Відповідно до п. 9-15 розділу ХХІ МКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину (COVID-19) (на момент написання цієї консультації карантин діє до 31.12.2022 р., згідно з Постановою КМУ від 09.12.2020 р. №1236, із змінами і доповненнями), звільняються від сплати ввізного мита товари, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), згідно з Переліком № 224 (від 20.03.2020 р.).

У Переліку № 224 є товари за кодом УКТ ЗЕД 8507 60 00 00 «Акумулятори електричні, включаючи сепаратори для них, прямокутної (в тому числі квадратної) або будь-якої іншої форми. Літій-іонні».

Таким чином, якщо ФОП імпортує саме такі акумулятори, як зазначені в Переліку № 224, саме з таким кодом УКТ ЗЕД 8507 60 00 00, в період дії карантину (COVID-19), ввізне мито не сплачується.

Якщо з початку наступного, 2023 року карантин не буде подовжено і не буде якихось інших змін до МКУ в частині звільнення розглядуваних операцій від ввізного мита, таке мито потрібно буде сплачувати.

Все це так само стосується і звільнення від ПДВ при ввезенні акумуляторів.

 

Чи потрібен РРО?

Дивимося відповідь податкової в категорії 109.04 ЗІР: «У якому випадку обов’язкове/не обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО у разі продажу товарів з використанням мережі Інтернет?».

Податкова відповідає, що РРО та або ПРРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN)У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та або ПРРО є обов’язковим.

Додатково читайте наші матеріали про РРО при безготівкових розрахунках  туттут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

 • Закупівля за готівку ФОПом металобрухту у фізосіб: що з РРО?
  ФОП на ІІ групі ЄП закуповує металобрухт за готівку у фізосіб, який накопичує та реалізує підприємствам, які оплачують на банківський рахунок. Код виду діяльності за КВЕД – 46.77 «Оптова торгівля відходами та брухтом». Чи потрібно використовувати КОРО з 01.10.2023 р.? Якщо так, як видавати чеки?
  20.09.202337
 • Деякі питання застосування ПРРО у гральному бізнесі
  Компанія (неплатник ПДВ) планує організацію азартних ігор в інтернеті і приймати онлайн-платежі від фізосіб у режимі 24/7 та здійснювати виплати доходів фізособам. Буде застосовуватися ПРРО. Як заповнювати рядки 4, 6, 10, 13, 17 та 23 у чеках ФКЧ-1 та ФКЧ-2? Яку суму виграшу зазначати в чеку ФКЧ-2: до утримання податків чи після? Як організувати відкриття/закриття зміни і формування Z-звіту, якщо платежі будуть надходити цілодобово?
  15.09.202324
 • Поштова торгівля товарами та РРО: коли формувати чеки та як складати ПН?
  ФОП на загальній системі з ПДВ займається виробництвом та продажем навісного обладнання до с/г техніки. Є РРО та готівкова виручка, яка здається в банк. Покупці забирають товар самовивозом або є доставка транспортом ФОП. ФОП хоче відправляти товар Новою поштою накладеним платежем, укладені договори з Новою поштою та НоваПей. При відправці товару складається видаткова накладна і вкладається з товаром у посилку, реєструється ПН на дату видаткової накладної. Які документи ще потрібні при поштовій торгівлі?
  06.09.2023487
 • Вендингова торгівля: готівка та РРО
  Як на сьогоднішній день, не порушуючи законодавство, обліковувати готівкові кошти в вендингових апаратах (кава та снеки), якщо технічної можливості встановити ПРРО в сам вендинговий апарат немає (завод виробник таких апаратів не передбачив таке встановлення)? Також на безготівкові розрахунки встановлено банківський термінал "Інженіко" від ПриватБанку, який працює без ПРРО, тобто кошти заходять на розрахунковий рахунок без фіскалізаціі в ДПС
  28.08.2023127
 • Як водію прийняти готівку за перевезення?
  Водієві надається портативний РРО для приймання коштів (в т.ч. готівки) за послуги перевезення. Як це має бути оформлено? Які документи мають бути у водія, коли він має повернути готівку підприємству?
  17.08.202388