• Посилання скопійовано

РРО та погашення дебіторської заборгованості: як відобразити в звіті?

Юрфірма - платник ПДВ погашає дебіторську заборгованість через РРО в розрізі асортименту товару. В фіскальному реєстраторі немає такої форми оплати, тому друкується звичайний чек. Через РРО проводиться ще торгівля по кінцевому споживачу. У звіті зазначено дві суми обігу. Чи це правильно?

Отже, за умовами запитання, юридична фірма -  платник ПДВ проводить погашення дебіторської заборгованості через РРО в розрізі асортименту товару. В фіскальному реєстраторі немає такої форми оплати, тому друкується звичайний чек. Але через РРО також проводиться торгівля по кінцевому споживачу. При формуванні місячного звіту по РРО в обігу А (за ставкою ПДВ 20%) зазначено дві суми обігу - кінцевий споживач і погашення дебіторської заборгованості. Але чи є це правильно? 

 

Згідно п. 13 ст. 3 Закону про РРО СГД, які проводять розрахунки через РРО повинні   забезпечувати  відповідність сум  готівкових  коштів  на місці проведення розрахунків сумі коштів,  яка зазначена в денному звіті РРО. 

Дебіторська заборгованість за товари виникає у випадку, коли товар відвантажено покупцю, але оплата за такий товар при відвантаженні або перед ним не була отримана. Отже, при відвантаженні товару розрахунків із покупцем проведено не було. 

Якщо оплата за відвантажений товар не надходила, то операція із відвантаження товару (дебіторська заборгованість) через РРО не проводиться. В іншому випадку сума коштів на місці проведення розрахунків не відповідатиме денному звіту РРО. 


Тобто, на яку б суму (повністю чи частково) і коли не розраховувався покупець, тільки на цю суму під час отримання готівкових коштів потрібно вибити чек, тим самим включаючи у фіскальну пам’ять касового апарата дані про здійснену розрахункову операцію, яка буде відображена у денному (а потім у іншому періодичному – за місяць, рік) звіті РРО.

До того ж нагадуємо, що періодичний звіт РРО (або кількох РРО, якщо на СГД їх зареєстровано декілька) є підставою для заповнення звіту по РРО. Форму, а також порядок подання та заповнення звіту по РРО затверджено наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614 (далі – Порядок № 614). В ньому відображаються усі проведені через РРО розрахунки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти).  

Заповнення  окремих  граф  звіту  виконується  згідно  з Інструкцією  із його заповнення  (додаток 2 до Порядку № 614, далі – Інструкція № 614). Згідно із пп. 3-6 Інструкції № 614, в табличній частині звіту по РРО зазначається: 

 у графі 1 - порядковий номер запису у Звіті;

у графі 2 - модифікація  РРО,  а  в  рядках,  де  виконуються записи  щодо  книг  обліку розрахункових операцій,  - напис "книга обліку розрахункових операцій" або абревіатура "КОРО";

 у графі   3   -   фіскальний   номер  РРО  або  книги  обліку розрахункових операцій,  зареєстрованої  на  господарську  одиницю (депо, кондуктора, об'єкт виїзної торгівлі).

 У  графах  4  -  6  записуються  такі  суми розрахунків за звітний місяць:

 у графі 4  -  загальна  сума  проведених  за  звітний  місяць розрахункових  операцій,  тобто  сума  коштів,  яку  отримано  від покупців за реалізовані товари (надані послуги);

у графі  5 - частина суми розрахунків,  зазначеної в графі 4, що оподатковується податком на додану вартість  (далі  -  ПДВ)  за ставкою 20 відсотків;

 у графі  6  -  сума  ПДВ,   обчислена,   виходячи   із   суми розрахунків, зазначеної в графі 5.

 У  графі  7 записується загальна сума коштів,  виданих при поверненні товару (рекомпенсації послуги,  прийнятті цінностей під заставу та в інших випадках).  Якщо протягом звітного місяця через РРО були зареєстровані помилково  введені  суми,  то  ці  суми  не включаються до  граф 4 - 7.  За бажанням СГ  до Звіту можна додати пояснювальну записку щодо помилково введених сум.

 У  рядку  "Разом зо всіма РРО (розрахунковими книжками)" у графах 4 -  7  записуються  підсумки  показників  за  відповідними графами.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Документообіг на АЗС
    Підприємство планує відкрити АЗС для роздрібної торгівлі ДП та бензином. Зареєстровано один акцизний склад, має ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, три ПРК та два РРО, один з яких вмонтований в термінал самообслуговування. На зміні працює один оператор-касир. Які звіти, журнали мають вестися на АЗС? Чи потрібно складати форму №17-НП (змінний звіт) за кожним РРО, чи можна складати його в цілому по АЗС? Чи можна вести журнал обліку надходження пального на АЗС один на весь склад без розбивки в розрізі РРО?
    17.05.202416
  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20249722
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202454
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 483
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024116