• Посилання скопійовано

Якщо торгова точка не є відокремленим підрозділом, ліміт каси для неї не потрібен

На підприємстві є центральна каса і два магазини. Всі ці три об'єкта територіально віддалені один від одного (на різних вулицях). Всього в двох магазинах три РРО. Касова книга тільки одна в центральній касі. Скільки має бути лімітів каси?

Згідно п. 1.2 Положення 637 "каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів.

відокремлені підрозділи - філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України."


 

Таким чином каса РРО повністю відповідає визначенню терміну каса в розумінні Положення № 637. Крім цього під відокремленими підрозділами в розумінні Положення № 637 вважаються і структурні підрозділи, під які іноді можуть підпадати і торгові точки.

Слід звернути увагу, що питання віднесення торгових точок як структурних підрозділів до складу відокремлених підрозділів однозначно не врегульовано із-за нечіткого визначення в Положенні № 637. В більшості випадків торгові точки не підпадатимуть під визначення структурного підрозділу. Однак, дане питання може розглядатися по різному в залежності від функцій такої торгової та повноважень його керівника.

Згідно п. 5.2 Положення № 637 установлення ліміту каси проводиться підприємствами самостійно на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі (додаток 8), що підписується головним (старшим) бухгалтером та керівником підприємства (або уповноваженою ним особою). До розрахунку приймається строк здавання підприємством готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку. Для кожного підприємства та його відокремленого підрозділу складається окремий розрахунок встановлення ліміту залишку готівки в касі.

Установлений ліміт каси затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства. Для відокремлених підрозділів ліміт каси встановлюється і доводиться до їх відома відповідними внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства - юридичної особи.

Таким чином, якщо торгова точка буде віднесена до структурного підрозділу, а відповідно і до відокремленого підрозділу, у касі такого підрозділу необхідно встановити ліміт.

У більшості випадків торгову точку не можна віднести до відокремленого підрозділу. Як наслідок встанолення ліміту каси в РРО не є обов'язковим. В той же час слід врахувати, що залишок готівки в касі РРО буде враховуватися з метою визначення суми переліміту для підприємства в цілому.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як виправити помилку у розіділі 6 заяви про реєстрацію КОРО?
    Допущено помилку в заяві про реєстрацію КОРО форма №1-КОРО, а саме у розділі 6 неправильно вказано кількість аркушів КОРО. Як виправити цю помилку?
    13.06.202413
  • На яку дату застосовувати валютний курс, якщо працівник розраховується корпоративною карткою за кордоном?
    Водій в закордонному відряджені використовує оформлену на нього гривневу корпоративну картку, розраховується карткою за ПММ, стоянки тощо. Чек надає у валюті (EUR), у виписці до рахунку зазначено суму у валюті (EUR) та у валюті картки в гривнях за комерційним курсом банку. Різницю між комерційним курсом та курсом НБУ на дату операції ми відносимо на рахунок 942 або 711. Витрати на відрядження при звітуванні визнаємо на дату затвердження звіту, але за курсом НБУ, що діяв на дату операції (розрахунку карткою, тобто на дату чеку). Чи правильно це?
    05.06.202497
  • Документообіг на АЗС
    Підприємство планує відкрити АЗС для роздрібної торгівлі ДП та бензином. Зареєстровано один акцизний склад, має ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, три ПРК та два РРО, один з яких вмонтований в термінал самообслуговування. На зміні працює один оператор-касир. Які звіти, журнали мають вестися на АЗС? Чи потрібно складати форму №17-НП (змінний звіт) за кожним РРО, чи можна складати його в цілому по АЗС? Чи можна вести журнал обліку надходження пального на АЗС один на весь склад без розбивки в розрізі РРО?
    17.05.202441
  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20241 1072
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202469