• Посилання скопійовано

Перехід ФОПа ІІІ групи на І групу ЄП: торгівля на ринку без РРО

ФОП на ІІІ групі (5%) перебуває 5 років. Дохід - до 7 млн грн на рік, без РРО. Чи можна з 01.01.2021 року перейти на І групу ЄП (торгівля на ринках) без РРО?

ФОП ІІІ групи може перейти з 1 січня 2020 року на другу і навіть на першу групу за умови, якщо його дохід за поточний рік не перевищив ліміту для нової першої групи, тобто 1 млн грн для ФОПа І групи (пп. 291.4 ПКУ).

Також потрібно перевірити, чи відповідають види діяльності ФОП ІІІ групи видам, які дозволені на першій групі, оскільки на І групі можна надавати послуги лише населенню і торгувати ринках. Якщо відповідного КВЕДа не має, то його потрібно зареєструвати у держреєстратора та в реєстрі єдиного податку.

Крім того, ФОПу на І групі заборонено використовувати працю найманих працівників, тож, якщо є наймані працівники, їх потрібно звільнити.

Отже, якщо ФОП ІІІ групи підпадає під вищезазначені критерії, то для переходу  потрібно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (тобто це початок того кварталу, в якому ФОП бажає змінити групу), подати заяву в один з таких способів:

1) особисто або уповноваженою на це особою;

2) поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб;

4) державному реєстратору як додаток до заяви про держреєстрацію. 

Заява подається тієї ж форми, що і під час реєстрації на спрощеній системі, але із зазначенням у п. 5.1 дати переходу на нову групу, а в п. 5.2 - відмітки про зміну групу ЄП, де у клітинках вказується поточна група і та, на яку здійснюється перехід.

Електронна копія заяви, що виготовлена шляхом сканування, передається держреєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з заяви про держреєстрацію на проведення держреєстрації фізособи — підприємця.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024387
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202497
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484