• Посилання скопійовано

Перехід ФОПа ІІІ групи на І групу ЄП: торгівля на ринку без РРО

ФОП на ІІІ групі (5%) перебуває 5 років. Дохід - до 7 млн грн на рік, без РРО. Чи можна з 01.01.2021 року перейти на І групу ЄП (торгівля на ринках) без РРО?

ФОП ІІІ групи може перейти з 1 січня 2020 року на другу і навіть на першу групу за умови, якщо його дохід за поточний рік не перевищив ліміту для нової першої групи, тобто 1 млн грн для ФОПа І групи (пп. 291.4 ПКУ).

Також потрібно перевірити, чи відповідають види діяльності ФОП ІІІ групи видам, які дозволені на першій групі, оскільки на І групі можна надавати послуги лише населенню і торгувати ринках. Якщо відповідного КВЕДа не має, то його потрібно зареєструвати у держреєстратора та в реєстрі єдиного податку.

Крім того, ФОПу на І групі заборонено використовувати працю найманих працівників, тож, якщо є наймані працівники, їх потрібно звільнити.

Отже, якщо ФОП ІІІ групи підпадає під вищезазначені критерії, то для переходу  потрібно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (тобто це початок того кварталу, в якому ФОП бажає змінити групу), подати заяву в один з таких способів:

1) особисто або уповноваженою на це особою;

2) поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб;

4) державному реєстратору як додаток до заяви про держреєстрацію. 

Заява подається тієї ж форми, що і під час реєстрації на спрощеній системі, але із зазначенням у п. 5.1 дати переходу на нову групу, а в п. 5.2 - відмітки про зміну групу ЄП, де у клітинках вказується поточна група і та, на яку здійснюється перехід.

Електронна копія заяви, що виготовлена шляхом сканування, передається держреєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з заяви про держреєстрацію на проведення держреєстрації фізособи — підприємця.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024240
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705