• Посилання скопійовано

Звітність з РРО у разі здійснення цілодобового перевезення пасажирів

Який порядок зняття звіту про використання РРО, якщо підприємство здійснює послуги з перевезення пасажирів цілодобово?

Cуб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щодня друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 3.9 ст. 3 Закону про РРО).

Ця норма враховує особливості роботи РРО, які мають забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.


Статтею 2 Закону про РРО встановлено, що фіскальний звітний чек — це документ встановленої форми, надрукований РРО, який містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті.

Денний звіт — це документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Відповідно до п. 7 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. №199, усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) мають блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Водночас підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не має перевищувати 24 години.

Якщо перевезення пасажирів здійснюється цілодобово, то фіскальний звітний чек роздруковується щодня із закінченням зміни, але не пізніше, ніж через 24 години після початку роботи. Вимог щодо роздрукування фіскального звітного чека після закінчення кожної робочої зміни Законом про РРО не встановлено.

У разі коли перевезення пасажирів не здійснюється у конкретні дні (вихідні, святкові, з інших причин), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та РРО не застосовуються, то, відповідно, фіскальні звітні чеки не друкуються.

У робочі дні підприємства РРО має бути в увімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обов’язковим відповідно до вимог п. 3.9 ст. 3 Закону про РРО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024591
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024574
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705