Згідно з п. 1 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО(ПРРО).
При цьому, розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Тобто інтернет-еквайринг та оплата покупця карткою є розрахунковою операцією в розумінні Закону про РРО, а відповідно, повинна здійснюватись із застосуванням РРО (ПРРО). Це правило стосується всіх суб’єктів господарювання – як юридичних, так і фізичних осіб-підприємців (за виключенням ФОПів - «єдинників», які мають певні пільги).
Водночас, РРО можуть не застосовуватись при здійсненні підприємствами торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння). Або з інших підстав, що наведені у ст. 9 Закону про РРО. Детальніше про звільнення виробників від застосування РРО ми писали тут.
Отже, якщо підприємство згідно з Законом про РРО не звільнено від його застосування, то при продажу товарів з оплатою за допомогою картки або інтернет-еквайрингу має застосовувати РРО.
Детальніше про застосування РРО при застосуванні еквайрингу ми писали тут.
***
Читайте також:
- Проводите оплату товарів та послуг за допомогою сервісу «інтернет-банкінгу»: чи потрібні РРО або ПРРО?
- Використовуєте інтернет-банкінг при розрахунках з покупцями: чи треба РРО?
- Продаєте товар через інтернет: чи застосовувати РРО?
- ПРИВАТ24, LIQPAY, PORTMONE, FONDY: податківці наполягають на застосуванні РРО
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити