• Посилання скопійовано

Як заповнити ВКО при оплаті за відвантажений товар?

Підприємство здійснює оплату постачальнику (ТОВ або ФОП) за відвантажений товар у своїй касі. Як заповнюються реквізити ВКО в такому випадку? Яка підстава зазначається у ВКО?

Заповнення видаткового касового ордеру в загальному порядку здійснюється так:

  • у рядку «Найменування підприємства/установи/організації» вказується назва суб’єкта господарювання, який видає готівкові кошти;
  • у рядку «Видатковий касовий ордер» ставиться номер та дата оформлення касового ордеру;
  • у колонках таблиці зазначаються номер документа, дата складання, номер кореспондуючого рахунку (субрахунку), код аналітичного рахунку, сума, код цільового призначення;
  • у рядку «Видати» зазначається прізвище, ім’я по батькові особи, яка отримує кошти;
  • у рядку «Підстава» відображаються підстави щодо видачі даних коштів;
  •  рядку «Сума» зазначається фактично видана сума коштів;
  • у рядку «Додаток» зазначаються додаткові документи;
  • у рядках «Керівник» та «Головний бухгалтер» зазначаються підпис, прізвище та ініціали керівника і головного бухгалтера;
  • у рядку «Одержав» відображається прописом сума отриманих коштів та дата отримання;
  • у рядку «Підпис одержувача» проставляється підпис особи, яка отримала кошти;
  • у наступному рядку зазначається найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача;
  • у рядку «Видав касир» зазначається підпис, прізвище та ініціали касира, який видав кошти.

У випадку оплату іншому підприємству необхідно зважати на те, що сама юрособа не може отримати в касі іншої юрособи готівкові кошти – вона має направити свою довірену особу, відповідно видача коштів в такому випадку має здійснюватися виключно за наявності у такої фізособи довіреності на отримання коштів (яка залишається у підприємства покупця).

Що ж до ФОП, то тут ситуація дещо інша. Справа в тому, що фізична особа підприємець і сама фізична особа є однією людиною – тому в цьому випадку вимагати довіреність не потрібно – достатньо лише перевірити паспортні дані такої особи. При цьому, зауважимо, що у графі «видати» не зазначається приставка «ФОП».

Що ж до підстави для виплати коштів, то в обох випадках має зазначатись саме підстава для складання ВКО – тобто в даному випадку оплата згідно з договором або рахунком. Сама по собі видаткова накладна не є підставою для оплати – це документ, що засвідчує передачу товару покупцю. За відсутності таких документів може зазначатись лише «оплата за відвантажений товар» або «оплата відвантаженого товару за видатковою накладною №3 від 03.09.2020». Тобто, суворих вимог до зазначення документу на підставі якого здійснюється виплата за ВКО, не передбачено – в цій графі зазначається, зокрема, причина для такої виплати. Лише зауважимо, що довіреність в даному випадку не буде підставою для складання ВКО (оскільки не передбачає обов’язку підприємства видати кошти), а виступає лише підставою для виплати коштів конкретній фізособі, яка за ними звернулася. Проте реквізити довіреності мають бути зазначені у графі «додаток», а сама довіреність має зберігатись разом з таким ВКО. Обов’язку «підкладати» договір, рахунок або видаткову накладну під ВКО не встановлено, а тому такі реквізити таких документів у графі «додаток» не зазначаються.

Реквізити у ВКО «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача, заповнюються отримувачем готівки (абз. 5 п. 32 Положення №148).

З прикладом заповнення ВКО можна ознайомитися тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024240
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705