• Посилання скопійовано

Чи потрібно попередньо програмувати в РРО найменування послуг та ціни?

Чи можна при попередньому програмуванні в РРО назв послуг зазначити «інформаційна послуга», без подальшої деталізації? Чи обов’язково попередньо програмувати ціни послуг?

Відповідно до Закону про РРО потрібно попередньо запрограмувати в РРО: 

  • Найменування товарів (послуг). Назви товарів (послуг) повинні давати змогу ідентифікувати окремі товари (послуги), що надаються суб’єктом господарювання.
  • Ціну товарів (послуг). Якщо закон вимагає попереднє програмування ціни, отже, її не можна вводити безпосередньо при продажу.

Так, відповідно до ст. 2 Закону про РРО, електронний контрольно-касовий апарат - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів.

Ці вимоги до РРО деталізовані у п. 14 Вимог №199: у режимі попереднього програмування програмний реєстратор забезпечує програмування:

найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та цифрового значення штрихового коду товару);

  • цін товарів (послуг);
  • кількості товарів (послуг);
  •  ставки податку на додану вартість, акцизного податку;
  • алгоритму розрахунку податків;
  • знижок, націнок тощо.

Також відповідно до пп. 11 ст. 3 Закону про РРО суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Крім цього, у п. 2 Положення № 13 визначено поняття «назва товару (послуги)» -  це слово, поєднання слів або слова та цифрового коду, які відображають споживчі ознаки товару (послуги) та однозначно ідентифікують товар чи послугу в документообігу СГ. Назва товару (послуги) є обов’язковим реквізитом фіскального касового чеку (див. п. 2 розділу ІІ Положення № 13). 

В даному випадку СГ повинен визначити перелік інформаційних послуг, які він надає своїм клієнтам, і дати їм такі назви, щоб можна було ідентифікувати кожну з них, та попередньо запрограмувати їх в РРО. Наприклад, інформаційні послуги у вигляді консультацій можуть називатись так:

  • консультація юриста з питань цивільного законодавства;
  • консультація адвоката зі складання позовної заяви;
  • консультація з питань виховання дитини;
  • консультація з питань бухобліку та оподаткування;
  • консультація з працевлаштування в США;
  • інформаційний супровід отримання візи тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024126
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202439
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 395
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202491
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202482