Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Своєю чергою, наразі РРО не застосовується підприємцями - платниками ЄП ІІ-ІV групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень (пп. 296.10 ПКУ).
Водночас, норми цього пункту не поширюються на платників ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Проте з 1 січня 2021 року набирають чинності зміни до зазначеного вище пп. 296.10 ПКУ, зокрема, в частині виключень, що потребують застосування РРО, в тому числі платниками ЄП незалежно від обсягу доходу. Так, виключення поповняться наряду з реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення ще й наданням платних послуг у сфері охорони здоров’я. Зокрема, про перенесення строків проведення «РРОфікації» надавачів медичних послуг ми повідомляли тут.
Згідно з Національним класифікатором України ДК 016:2010 «Державний класифікатор продукції та послуг» секція Q «Послуги у сфері охорони здоров'я та соціальної допомоги» включає розділи 86–88.
Таким чином, ФОП, платник ЄП ІІ групи, який з 1 січня 2021 року здійснює надання платних послуг у сфері охорони здоров’я зобов’язаний застосовувати РРО при здійсненні розрахункових операції.
Також звертаємо увагу, що у разі здійснення розрахунків за надані послуги (в тому числі і у сфері охорони здоров’я) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки (без використання банківських платіжних карток), РРО не застосовується (зокрема, ІПК від 06.02.2019 р. №412/ІПК/20-40-14-10-21).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити