• Посилання скопійовано

Чи потрібен РРО «єдиннику» ІІ групи при продажу товарів з гарантійним ремонтом?

ФОП на ІІ групі ЄП, без РРО. Операції купівлі-продажу здійснюються в безготівковій формі на розрахунковий рахунок ФОП. ФОП планує відкрити інтернет - магазин. Які форми розрахунків він може використовувати при продажі товарів, які підлягають гарантійному ремонту?

Інтернет-магазин — засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину (п. 8 ч. 1 ст. 3 Закону №675).

Статтею 2 Закону про РРО визначено, що місце проведення розрахунків - це місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари та зберігаються отримані за реалізовані товари готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Якщо місце отримання можна чітко визначити (товар отримано покупцем в приміщенні продавця, з рук в руки, на пошті, від кур’єра тощо), РРО застосовується, чек друкується і разом з оформленим гарантійним талоном з зазначенням  дати продажу, найменування і підпису продавця, яка завіряється печаткою (за наявності) видається покупцю.

У разі, якщо ФОП укладає договір з банком про прийом платежів за допомогою Інтернет-еквайрингу, то такий ФОП зобов’я­заний застосовувати РРО і надавати покупцю чек з РРО та  гарантійний талон при безпосередній видачі покупцю товару.

Нагадаємо, що інтернет-еквайринг — це банківська послуга, яка дозволяє приймати банківські картки міжнародних та українських платіжних систем для оплати товарів і послуг у мережі інтернет безпосередньо на інтернет-сайті продавця. Відповідно, прийом таких платежів є розрахунковою операцією (ст. 2 Закону про РРО), а отже, потребує реєстрації через РРО.

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону про РРО, не застосовуються РРО при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) фізичними особами — підприємцями, які відносяться згідно з ПКУ, до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Аналогічну виклала ДПС у Черкаській області у своєму листі.

Водночас, пп. 296.10 ПКУ передбачено, що РРО не застосовується, зокрема, фізичними особами - підприємцями платниками ЄП 2 групи  незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

Але звертаємо увагу, що зазначені норми не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Таким чином, фізичні особи - підприємці платники єдиного податку ІІ групи зобов’язані застосовувати РРО, якщо вони реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, наведені в Переліку №231, за умови, якщо обсяг їх доходу протягом року перевищить 1 млн грн. Застосування РРО розпочнеться з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

При цьому РРО потрібний лише за умови, якщо ФОП-продавець здійснює розрахункові операції:

  • Приймання готівки;
  • Приймання платіжних карток за допомогою POS-терміналу (банківський еквайринг);
  • Приймання платежів на сайті за допомогою Інтернет-еквайрингу.

Приймання платежів від покупців шляхом прямого переказу з рахуну покупця на рахунок продавця не є розрахунковою операцією і не потребує застосування РРО. Якщо після відкриття інтернет-магазину ФОП буде застосовувати лише такі розрахунки в безготівковій формі на розрахунковий рахунок ФОП, то РРО йому не потрібний.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024240
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705