Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно ФОПу вести облік доходів у розрізі видів діяльності за КВЕД?

ФОП - платник ЄП ІІІ групи. У 2018 році додав до діяльності новий код КВЕД, відповідно ведеться додаткова діяльність. У 2019 році отримано доходи від цих двох видів діяльності. Що змінилося у звітності? Як відображати доходи в Книзі обліку?

Дохід ФОП на єдиному податку ІІІ групи відображається у розділі ІV декларації з єдиного податку для фізосіб. При цьому розподіл доходу за різними кодами КВЕД у декларації не здійснюється.

Коди та назви видів діяльності, що здійснював ФОП у звітному періоді, наводяться у реквізиті 09 декларації «Види підприємницької діяльності у звітному періоді». Тут вказується код і назва згідно з КВЕД-2010 для кожного з видів госпдіяльності, які ФОП фактично здійснював у звітному періоді. Причому, якщо він фактично здійснював заборонені або не вказані в Реєстрі ЄП види діяльності, вони також наводяться в цьому полі.

Дохід у Книзі обліку ФОП також не розподіляється за різними кодами КВЕД, але «заборонені» доходи наводяться окремо у графах 7 та 8 Книги обліку доходів. Відповідно до пп. 1 - 5 п. 293.4 ПКУ у графі 7 зазначається цифра від 1 до 5, яка відповідає виду доходу, визначеному в цьому пункті. Код доходу за КВЕД не зазначається.

Нагадаємо, що відповідно до п. 293.4 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку І - ІІІ групи (фізособи - підприємці) у розмірі 15%:

  • до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп. 1, 2 і 3 п. 291.4 ПКУ;
  • до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи;
  • до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
  • до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • до доходу, отриманого платниками І або ІІ групи від провадження діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ПКУ відповідно.

За умов запитання, для ФОП ІІІ групи єдиного податку актуальним буде п. 4 п. 293.4 ПКУ – у тому разі, коли він отримає доходи від видів діяльності, які не дають йому права бути на спрощеній системі. Перелік таких доходів див. у п. 291.5 ПКУ.

Тож, якщо ФОП займається лише дозволеними йому видами діяльності, він щоденно відображає загальні суми отриманого доходу в Книзі обліку доходів без розподілу на види за КВЕД. Аналітичний облік «дозволених» та «недозволених» доходів в розрізі видів КВЕД підприємець веде окремо за довільною формою.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
3 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі