• Посилання скопійовано

Чи потрібно ФОПу вести облік доходів у розрізі видів діяльності за КВЕД?

ФОП - платник ЄП ІІІ групи. У 2018 році додав до діяльності новий код КВЕД, відповідно ведеться додаткова діяльність. У 2019 році отримано доходи від цих двох видів діяльності. Що змінилося у звітності? Як відображати доходи в Книзі обліку?

Дохід ФОП на єдиному податку ІІІ групи відображається у розділі ІV декларації з єдиного податку для фізосіб. При цьому розподіл доходу за різними кодами КВЕД у декларації не здійснюється.

Коди та назви видів діяльності, що здійснював ФОП у звітному періоді, наводяться у реквізиті 09 декларації «Види підприємницької діяльності у звітному періоді». Тут вказується код і назва згідно з КВЕД-2010 для кожного з видів госпдіяльності, які ФОП фактично здійснював у звітному періоді. Причому, якщо він фактично здійснював заборонені або не вказані в Реєстрі ЄП види діяльності, вони також наводяться в цьому полі.

Дохід у Книзі обліку ФОП також не розподіляється за різними кодами КВЕД, але «заборонені» доходи наводяться окремо у графах 7 та 8 Книги обліку доходів. Відповідно до пп. 1 - 5 п. 293.4 ПКУ у графі 7 зазначається цифра від 1 до 5, яка відповідає виду доходу, визначеному в цьому пункті. Код доходу за КВЕД не зазначається.

Нагадаємо, що відповідно до п. 293.4 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку І - ІІІ групи (фізособи - підприємці) у розмірі 15%:

  • до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп. 1, 2 і 3 п. 291.4 ПКУ;
  • до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи;
  • до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
  • до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • до доходу, отриманого платниками І або ІІ групи від провадження діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ПКУ відповідно.

За умов запитання, для ФОП ІІІ групи єдиного податку актуальним буде п. 4 п. 293.4 ПКУ – у тому разі, коли він отримає доходи від видів діяльності, які не дають йому права бути на спрощеній системі. Перелік таких доходів див. у п. 291.5 ПКУ.

Тож, якщо ФОП займається лише дозволеними йому видами діяльності, він щоденно відображає загальні суми отриманого доходу в Книзі обліку доходів без розподілу на види за КВЕД. Аналітичний облік «дозволених» та «недозволених» доходів в розрізі видів КВЕД підприємець веде окремо за довільною формою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202457
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024103
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024569
  • Міжнародні пасажирські перевезення: чи потрібно застосовувати РРО?
    ТОВ, платник єдиного податку за ставкою 5%, займається регулярними міжнародними перевезеннями. Водії на маршруті за готівку продають квитки (свій бланк, без серії та номера). Кошти отримані за квитки водії протягом рейсу витрачають на пальне, ремонт та інше. Після закінчення рейсу залишок готівки здається в касу ТОВ, касир оприбутковує готівку в сумі проданих квитків і вносить на рахунок ТОВ. Чи необхідно в даній ситуації застосовувати РРО?
    05.02.202499
  • Через збій в роботі інтернет-провайдера не видали чек покупцю: які наслідки?
    22.11.2023 р. через збій в роботі інтернет-провайдера списалися кошти з картки покупця, а через ПРРО підприємства (платник єдиного податку) чеки не сформувались і не потрапили до Z-звіту. Тепер звіти ПРРО не співпадають з сумою коштів, яку отримало підприємство. Як бути з грошовими коштами: повернути покупцю? Чи є якийсь вихід?
    09.01.202477