Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

«Єдинник» торгує медичними виробами: коли застосовувати РРО?

З якої дати платнику єдиного податку, який займається торгівлею виробами медичного призначення через мережу Інтернет, потрібно працювати лише з РРО? Як відображати безготівкові розрахунки через РРО?

Законом №2628, зокрема, п. 59 розділу І та пп. 8 п. 2 розділу ІІ, внесено зміни до п. 296.10 ПКУ та Закону про РРО, якими визначено випадки, коли РРО можна не застосовувати. Зміни стосуються застосування РРО ФОП - платниками єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Так, згідно з доповненим абз. 4 п. 296.10 ПКУ, норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Відповідні зміни також внесені до ст. 9 Закону про РРО. Крім того, у ст. 2 Закону про РРО уточнено, що вироби медичного призначення (медичні вироби) - це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Отже, відповідно до цих змін, з 1 січня 2019 року (дати набрання чинності Законом №2628) ФОПи-«єдинники»,  які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення за готівкоми розрахунком, із застосуванням розрахунків через POS-термінали, будуть зобов'язані використовувати РРО (незалежно від обсягу доходу).

Про застосування РРО при розрахунках в інтернет-магазинах більш докладно читайте тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
4 група ЄП , Єдиний податок , Каса , РРО , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі