Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операційзатверджено наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. №547.
У пп. 2 розділу IV «Застосування ПРРО» Порядку №547 регламентовано порядок застосування ЕЦП, зокрема:
- ПРРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, дані про яку внесені до Реєстру щодо такого ПРРО;
- ПРРО може бути встановлений та застосовуватися лише на пристрої, що належить суб’єкту господарювання на праві власності, володіння, користування, на якого зареєстровано ПРРО;
- Розрахункові операції на такому ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру щодо такого ПРРО;
- У ПРРО може використовуватися удосконалена електронна печатка юридичної особи, фізичної особи - підприємця, створювачем якої є така особа.
Використання у ПРРО кваліфікованої або удосконаленої електронної печатки можливе за умови доступу до особистого ключа печатки лише створювача (уповноваженого представника створювача) електронної печатки та захисту такого ключа від несанкціонованого доступу інших осіб, та з дотриманням вимог Закону «Про електронні довірчі послуги» та Закону «Про електронні документи та електронний документообіг».
Як можна зрозуміти з цих правил, касири, які працюють на ПРРО, можуть використовувати:
- Свій ЕЦП;
- Свою печатку;
- Удосконалену електронну печатку юрособи або ФОПа. Доступ до такої печатки може бути тільки в уповноважених представників юрособи або ФОПа, якими й можуть бути касири. Така печатка повинна бути захищена від несанкціонованого доступу інших осіб.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити