• Посилання скопійовано

«Єдинник» планує торгувати у безготівковій формі: чи потрібно застосовувати РРО?

У ФОП, платника ІІ групи ЄП, дохід за 2017 р. перевищив 1 млн грн (до 1,5 млн грн). Чи потрібно йому в 2019 р. застосовувати РРО при готівкових операціях, якщо протягом 2018 р. ФОП торгуватиме виключно за безготівковими розрахунками, не перевищуючи при цьому межу доходу в 1 млн грн?

Пункт 296.10 ПКУ було викладено у новій редакції Закону №569-VIII, який набув чинності 23.07.2015 р.

У цьому пункті зазначено, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Водночас ДФС в ІПК від 19.10.2017 р. №2294/Л/99-99-14-05-01-14/ІПК повідомляє, що у разі перевищення платником єдиного податку ІІ групи протягом календарного року обсягу доходу більше 1 млн грн, такі платники податку при здійсненні своєї господарської діяльності зобов'язані:

  • або застосовувати РРО;
  • або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

При цьому, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) РРО не застосовується незалежно від обсягу отриманих доходів.

У такому випадку зазначені розрахунки вважатимуться безготівковими та проводитимуться без застосування РРО (ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 11.05.2018 р. №2099/ІПК/26-15-14-09-13/ІПК).

Статтею 2 Закону про РРО визначено термін «розрахункова операція». Це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

В ІПК від 01.12.2017 р. №2782/С/99-99-14-05-01-14/ІПК ДФС повідомляє, що при здійсненні розрахунків за товари (послуги) ФОП платники єдиного податку ІІ групи, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн грн зобов'язані застосовувати РРО, у т. ч. у разі здійснення безготівкових розрахунків за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.

Виходячи з викладеного, лише за умови здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) таким ФОП не потрібно застосовувати РРО незалежно від обсягу доходів, отриманих протягом 2018 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024370
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202442
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 405
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484