• Посилання скопійовано

Чи потрібен РРО, якщо працівник погашає свою заборгованість готівкою?

Чи потрібно юрособі -«загальнику» застосовувати РРО при поверненні працівником коштів готівкою за користування житлом, яке раніше було оплачено підприємством в безготівковому порядку на рахунок готелю? При здійсненні яких операцій готівкою підприємство має право не застосовувати РРО?

Відповідно до пп. 1 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу,  зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Що таке розрахункова операція, визначено у ст. 2 Закону про РРО: це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Випадки, коли можна не застосовувати РРО, перераховані у ст. 9 Закону про РРО.

Повернення працівником коштів готівкою за користування житлом, яке раніше було оплачено підприємством в безготівковому порядку на рахунок готелю, не відповідає визначенню розрахункової операції, тому РРО не застосовується. Це розрахунки з працівниками за іншими операціями, які обліковуються на субрахунку 377. Повернення готівкових коштів відображається записом Дт 301 Кт 377.

При здійсненні таких розрахунків слід дотримуватись Положення №148. Зокрема, сума розрахунків з працівником за один день не повинна перевищувати 50 тис. грн – п. 6 Положення №148.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»