Главная Все консультации Налогообложение Налог на прибыль

Чи можна виплатити дивіденди, якщо за даними бухобліку є збиток?

ТОВ за результатами 2020 року отримало збиток за бухобліком, але за податковим обліком вийшов прибуток внаслідок рахування різниць, тому сплачено податок на прибуток. Чи можливо нарахувати та виплатити дивіденди за результатами 2020 року?

Ні, якщо за даними бухгалтерського обліку збиток, то підстав для виплати дивідендів немає. Тому що дивіденди – це виплата з чистого прибутку. А якщо немає прибутку, то і не може бути виплати з такого прибутку, якого немає.

Бухгалтерський прибуток – це джерело, за рахунок якого виплачують дивіденди. А прибуток за даними податкового обліку – це умовна величина, яка використовується виключно для податкових цілей розрахунку податку на прибуток.

Даємо нижче посилання на нормативні документи, де про це сказано:

  • Виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку товариства (ч. 1 ст. 26 Закону про ТОВ).
  • Корпоративні права – це права учасника на отримання в тому числі певної частки прибутку (ч. 1 ст. 167 ГКУ).
  • Дивіденди - частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства (п. 4 П(С)БО 15).
  • Дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 ПКУ).

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Дивиденды , Налог на прибыль , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме