Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як складати ПН, РК, якщо отримано аванс і частково в той самий день повернено?

Підприємство сплатило передоплату за товар, послугу згідно з рахунком, але в той самий день сторони погодили зміну ціни і постачальник повернув в той же день різницю покупцеві. Згодом постачальник виписав ПН на суму за мінусом повернення. Чи це правильно?

На наш погляд, ні, неправильно. А відтак покупець не матиме права на ПК згідно такої ПН, адже вона є помилковою. І ось чому.

Датою виникнення ПЗ з постачання товарів/послуг є подія, яка настала першою – дата зарахування коштів на рахунок чи дата відвантаження товарів, оформлення документа з постачання послуг тощо (п. 188.1 ПКУ).

Поряд з цим, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми ПЗ та ПК постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, складеному в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованому в ЄРПН (п. 192.1 ПКУ).

В розглядуваній ситуації кошти надійшли на рахунок. Отже, виникла дата ПЗ в повній відповідності з п. 188.1 ПКУ. На дату виникнення ПЗ потрібно скласти ПН (див. п. 201.1 ПКУ).

В той же день сторони переглянули ціну і у зв’язку з цим частково повернули передоплату. Тому у повній відповідності з нормами п. 192.1 ПКУ виникає обов’язок з коригування ПЗ та ПК постачальника та отримувача, тому має складатися РК до початково виписаної ПН.

Той факт, що як надходження, так і часткове повернення передоплати було в один день, ніяк не впливає на порядок складання ПН і РК.

В ПКУ не передбачено, що ПН можна скласти на суму за мінусом поверненої передоплати. З точки зору ПКУ це різні податкові події. А відтак для кожної з них ПКУ передбачає свій порядок оформлення.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме