• Посилання скопійовано

Документи та податки при продажу через інтернет квитків на семінар

Підприємство планує продавати фізособам, юрособам квитки на семінар через сервіс в інтернеті. Кошти надходитимуть на рахунок. Як підприємство має оформити дані операції з точки зору оподаткування ПДВ, податку на прибуток? Чи потрібно реєструвати ПН на кожне надходження коштів та виписувати акт наданих послуг кожному учаснику заходу?

РРО

Відповідно до п. 14 ст. 9 Закону про РРО, не застосовується РРО при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Детально цю норму ми аналізували тут та тут.

Таким чином, якщо оплата буде за допомогою таких систем та/або сервісів, застосовувати РРО не обов’язково.

 

ПДВ

Якщо оплата буде з допомогою банківських карток, то датою виникнення ПЗ буде дата постачання послуг, або дата виписування рахунку на оплату (пп. 187.5 ПКУ). В контексті оплати картками виписування рахунку полягає, як правило, у замовленні послуги на сайті продавця. А постачання послуг оформляється актом наданих послуг. Тому ПЗ з ПДВ виникає на дату замовлення послуги на сайті чи на дату оформлення акту, залежно від того, яка з цих дат є першою.

Згідно з пп. 201.1 ПКУ, на дату виникнення ПЗ платник податку зобов’язаний скласти ПН. Але є виключення із загального правила.

Згідно з пп. 201.4 ПКУПН може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо ПН не була складена на ці операції) у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), розрахунки за які проводяться через касу/РРО та/або ПРРО, або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника).

На думку автора, це правило стосується і розрахунків за послуги платіжними картками, якщо оплата за них надходить безпосередньо на рахунок постачальника, або якщо постачальний проводить таку оплату через РРО чи ПРРО.

Таким чином, можна скласти одну ПН за день на отриману оплату від усіх покупців фізосіб (не ФОП), які не є платниками ПДВ. Але на кожного покупця юрособу потрібно складати окремі ПН.

 

Акт наданих послуг

Як правило, акт складається на кожного окремого отримувача послуг. Тому що надання послуг персоніфіковане. Послуги отримує кожен учасник семінару.

Але не всім отримувачам послуг такий акт може бути потрібним (адже у випадку із фізособами-кінцевими споживачами не всі вони є суб’єктами господарювання – підприємцями тощо).

Тому в договорі з надання послуг, який може бути публічним і розміщуватися на інтернет-сторінці підприємства, може передбачатися інший порядок документування.

Наприклад, наявність учасників на семінарі може оформлятися відомістю, в якій кожен учасник підписується, що він прибув на семінар. Відомість потрібна для підприємства, яке надає послуги. Вона може посвідчувати факт надання послуг. А акт надається тільки тим покупцям, які окремо про це заявили і яким він потрібен для обліку понесених витрат.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення ПДВ при анулюванні реєстрації
    Підприємство анулює реєстрацію платника ПДВ. В останній декларації за червень 2025 р. відображено від'ємне значення 900 грн (рядок 20.2.1), яке заявлено до відшкодування. Водночас на електронному рахунку в СЕА ПДВ є залишок коштів 7000 грн. Як коректно заповнити Додаток 3 до декларації, щоб повернути на поточний рахунок обидві суми: і від'ємне значення з декларації, і залишок коштів з електронного рахунку?
    11.07.20256
  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    11.07.202517
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202533
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202525
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202531