Главная Все консультации Налогообложение НДС

ПДВ при продажу неплатником ПДВ аудіовізуальних творів нерезиденту

ФОП на ІІІ групі ЄП без ПДВ на своєму веб-сайті перепродає кінцевим споживачам аудіовізуальні твори (примірники в е-формі записів вебінарів, майстер-класів тощо). Чи виникає у ФОПа обов'язок сплатити ПДВ у випадку продажу нерезидентам, якщо оплата приймається через LiqPay та/або через виставлення інвойсу?

Якщо ФОП не є платником ПДВ, то у нього в принципі не виникає обов’язку сплачувати ПДВ при продажу творів нерезиденту. ПДВ має сплачувати тільки платник ПДВ, у разі, якщо місце постачання послуг знаходиться на митній території України.

Адже відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Тобто, при постачанні послуг ПДВ нараховує платник ПДВ. Неплатник ПДВ не має обов’язку нараховувати ПДВ при постачанні послуг.

Інша справа, якщо неплатник ПДВ отримує на митній території України послуги від нерезидента. Тоді він має сплатити ПДВ. Про це ми писали, наприклад, тут.

 

А де буде місце постачання послуг у разі продажу аудіовізуальних творів (примірників в електронній формі записів вебінарів тощо)?

На наш погляд, такі послуги не вписуються в жодну з категорій, які наведені в пп. 186.2 і пп. 186.3 ПКУ. А тому місце їх постачання визначатиметься за правилами пп. 186.4 ПКУ – місцем реєстрації постачальника.

Таким чином, якщо платник ПДВ надаватиме такі послуги нерезиденту, він повинен буде нарахувати ПДВ в загальному порядку. Про особливості оподаткування таких послуг ми писали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме