Главная Все консультации Налогообложение НДС

Наслідки не подання заяви при обов’язковій реєстрації платником ПДВ

ФОП на загальній системі оподаткування здійснює торгівлю підакцизними товарами. За результатами роботи у 2019 р. обсяг доходу склав 1048000 грн згідно з поданою Декларацією. Платником ПДВ не зареєстрований. Які подальші дії?

Коли необхідно реєструватись платником ПДВ?

Згідно з пп. 181.1 ПКУ обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягають особи (крім платників ЄП І-ІІІ групи) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів або послуг, що підлягають оподаткуванню протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість).

А відповідно до пп. 188.1 ПКУ база оподаткування (сума якої і використовується з метою обов’язкової реєстрації платником ПДВ) операцій з постачання товарів або послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів).

Таким чином, при визначені граничного обсягу доходу з метою обов’язкової реєстрації платником ПДВ сума акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не враховується.

У разі, якщо обсяг доходу за останні 12 календарних місяці перевищив 1 млн грн, то особа подає до контролюючого органу відповідну заяву про реєстрацію платником ПДВ не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто такого обсягу (пп. 183.2 ПКУ).

Зареєстрованою платником податку особа вважається з дня внесення запису до Реєстру платників ПДВ.

 

Наслідки не реєстрації платником ПДВ

Пунктом 183.10 ПКУ передбачено, що будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Крім того, за такою особою все ще зберігається обов’язок подання заяви на реєстрацію платником ПДВ. І лише після подання такої заяви і внесення даних до реєстру платників ПДВ особа буде мати право на віднесення вхідного ПДВ до складу ПК та подання Декларації з ПДВ (починаючи з дати якою вона буде внесена до реєстру).

Отже, при перевірці податкова має донарахувати ПЗ з ПДВ в тому розмірі, в якому би його нараховувала особа, якщо б вона зареєструвалась платником ПДВ (тобто на весь обсяг постачання з дати обов’язкової реєстрації платником ПДВ). Нарахування таких зобов’язань здійснюється із застосуванням штрафу у розмірі 25% донарахованої суми (50% при повторному протягом 1095 днів порушення).

Разом з цим штрафи за неподання податкових декларацій з ПДВ та не реєстрацію ПН до такої особи не застосовуються, оскільки такий обов’язок передбачено лише для платників ПДВ (зокрема це зазначено і у УПК ДПСУ, яка затверджена Наказом від 06.07.2012 р. № 588). В зв’язку з цим особа не буде мати змоги самостійно задекларувати свої зобов’язання шляхом подання Декларацій за попередні періоди (виходить, що зобов’язання за той період можуть бути нараховані лише податківцями із застосування 25% штрафу).

Роз’яснення податківців щодо відповідальності платника податків ми наводили тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Акциз , НДС , Регистрация , Торговля , Договор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме