Главная Все консультации Налогообложение НДС

Помилка у даті складання ПН на отримані послуги від нерезидента: як виправити?

Допущено помилку у даті ПН, яка складена в зв’язку з отриманням послуг від нерезидента. Як виправити таку помилку? Як така операція відображається у декларації?

Виправлення помилки

Помилка у даті складання податкової накладної не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування до такої податкової накладної.

Таким чином, така помилка може бути виправлена платником податку за таким алгоритмом дій:

  • на дату виявлення факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, він має право скласти "від'ємний" розрахунок коригування до податкової накладної, яка визначена ним як зайво складена, та зареєструвати його в ЄРПН;
  • на правильну дату виникнення податкових зобов’язань за датою першої події складається і реєструється в ЄРПН нова податкова накладна.

Зазначимо, що "від’ємний" РК складається з причиною коригування "повернення товару або авансових платежів". Повний перелік причин коригування можна переглянути тут. Роз'яснення податківців ми наводили тут.

 

Відображення у декларації з ПДВ

Дніпропетровські податківці зазначали, що у разі допущення помилок у ПН, яка складена на послуги отримані від нерезидента, коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту на підставі складеного РК, відображається одночасно у рядках 6 та 13 податкової декларації з ПДВ, яка подається за звітний (податковий) період, у якому складено такий РК.

Водночас, за ПН, що складено на правильну дату, підприємство визнає ПЗ з ПДВ. Зверніть увагу, що навіть у випадку, якщо за операцією з постачання послуги нерезидентом отримувачем послуги не складено податкову накладну та не задекларовано податкові зобов’язання, такий платник податку повинен відобразити податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації звітного періоду, в якому здійснено операцію та скласти, зареєструвати в ЄРПН податкову накладну (за умови, що з дати виникнення податкових зобов’язань не минуло 1095 днів).

При цьому, якщо правильна ПН буде зареєстрована з порушенням терміну реєстрації, право на податковий кредит за такою операцією виникає в тому податковому періоді, в якому таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная , Декларация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме