Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як скласти зведену ПН на постачання товарів за ціною, нижчою за ціну їх придбання?

Який порядок складання зведеної податкової накладної на перевищення бази оподаткування над фактичною ціною придбання товарів, якщо протягом місяця було реалізовано певний асортимент товару різним покупцям нижче ціни придбання такого товару?

Податківці у підкатегорії 101.17 «ЗІР» нагадують, що у разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг), тобто ціна придбання товарів перевищує фактичну ціну їх постачання, постачальник може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену ПН з урахуванням сум ПДВ, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг (пп. 201.4 ПКУ).

Платник ПДВ може скласти:

  • або окрему ПН на кожну операцію постачання товарів нижче ціни придбання, і тоді вона не буде зведеною,
  • або одну зведену ПН на всі операції постачання товарів нижче ціни придбання за певний період (тиждень, 10 днів або звітний місяць тощо), і тоді у ній проставляється відповідна позначка щодо зведеної ПН. У такому разі у зведеній ПН збирається весь асортимент товару, проданого за цінами, що нижчі ціни придбання. На кожну номенклатурну позицію товару складаються окремі рядки зведеної ПН, причому для товару однієї номенклатури, придбаного або проданого за різними цінами, теж складаються окремі рядки ПН.

У ПН (в тому числі зведеній), яка складена на суму такого перевищення, у реквізиті «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини»  зазначається код ознаки «3» та зазначається тип причини «15» - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання.

Така ПН отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої ПН, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані – найменування, індивідуальний податковий номер, номер філії, податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта.

У графі 2 – опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця), крім опису (номенклатури) товарів/послуг, також зазначається: «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання» - тобто дане формулювання додається до найменування товарів.

Графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 не заповнюються відповідно до п. 16 Порядку №1307.

Інші графи такої зведеної ПН заповнюються без особливостей.

Звертаємо увагу, що графа 6 (кількість товару) також заповнюється за загальними правилами, незважаючи на те, що графи 4 та 5 (щодо одиниці виміру) не заповнюються. Кількість товару у графі 6 зведеної ПН має відповідати кількості товару, проданого за ціною нижче ціни придбання.

У графі 7 щодо ціни постачання проставляється сума перевищення ціни придбання товару над фактичною ціною його продажу – на підставі п. 15 Порядку №1307.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме