Главная Все консультации Налогообложение НДС

Постачання обладнання нерезиденту на території України: як скласти ПН?

ФОП – «загальник» (платник ПДВ) імпортує обладнання, яке в подальшому поставляє нерезиденту, що здійснює проект «Партнерство для розвитку міст». Як в такому випадку складається ПН на постачання обладнання, якщо обладнання постачається на території України?

За приписами пп. «а» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Своєю чергою, згідно з пп. «а» п. 186.1 ПКУ місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (крім випадків, передбачених у пп. «б» і «в» п. 186.1 ПКУ).

Водночас, варто звернути увагу, що відповідно до п. 197.11 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів та послуг на митній території України, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.

Таким чином, операція з постачання обладнання в даному випадку може бути звільненою від ПДВ, якщо виконуються всі умови п. 197.11 ПКУ.

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів МТД, регламентується постановою КМУ №153. Якщо таке право ФОП отримав, то операція звільняється від ПДВ.

Проте на звільнену операцію все одно необхідно скласти податкову накладну. У заголовній частині у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» робиться помітка «Без ПДВ». Також робиться помітка, що така податкова накладна не видається покупцю з типом причини «09».

У графі 11 такої накладної робиться помітка «Без ПДВ», а у графі 8 відповідний код ставки «903» з кодом пільги у графі 9 - «14060523».

У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «100000000000». Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Зверніть увагу на питання визначення дати виникнення ПЗ з ПДВ в такому випадку. Зважаючи на те, що така операція під експорт не потрапляє (відповідно норма п. 187.11 ПКУ на неї не поширюється), то датою виникнення ПЗ з ПДВ є подія, яка сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку як оплата товарів, що підлягають постачанню;
  • дата відвантаження такого обладнання.

Якщо умови п. 197.11 ПКУ не виконуються та право на пільгу не отримано, то це буде звичайна оподатковувана операція для неплатника ПДВ.

Таким чином, операція з постачання обладнання нерезиденту на території України оподатковується ПДВ на загальних підставах за ставкою 20% (якщо така операція не підпадає під звільнені або пільгові за інших підстав), оскільки нульова ставка за п. 195.1 ПКУ застосовується саме до операцій з експорту (тобто вивезення за межі України) товарів.

При цьому, особливого порядку для складання податкових накладних на нерезидентів (у разі постачання обладнання на території України) Порядком №1307 не передбачено. Тобто в даному випадку в розрізі ПДВ має місце операція з постачання обладнання звичайному неплатнику ПДВ на території України.

Отже, податкова накладна заповнюється так:

  • У верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається відповідний тип причини «02» - складена на постачання неплатнику податку;
  • У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «100000000000»;
  • Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Як було зазначено у запитанні, обладнання раніше було імпортованого постачальником, відповідно у графі 3.2 ПН на постачання такого обладнання здійснюється позначка про наявність ознаки імпортованого товару.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Импорт , НДС , Налоговая накладная

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме