• Посилання скопійовано

Постачання обладнання нерезиденту на території України: як скласти ПН?

ФОП – «загальник» (платник ПДВ) імпортує обладнання, яке в подальшому поставляє нерезиденту, що здійснює проект «Партнерство для розвитку міст». Як в такому випадку складається ПН на постачання обладнання, якщо обладнання постачається на території України?

За приписами пп. «а» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Своєю чергою, згідно з пп. «а» п. 186.1 ПКУ місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (крім випадків, передбачених у пп. «б» і «в» п. 186.1 ПКУ).

Водночас, варто звернути увагу, що відповідно до п. 197.11 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів та послуг на митній території України, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.

Таким чином, операція з постачання обладнання в даному випадку може бути звільненою від ПДВ, якщо виконуються всі умови п. 197.11 ПКУ.

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів МТД, регламентується постановою КМУ №153. Якщо таке право ФОП отримав, то операція звільняється від ПДВ.

Проте на звільнену операцію все одно необхідно скласти податкову накладну. У заголовній частині у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» робиться помітка «Без ПДВ». Також робиться помітка, що така податкова накладна не видається покупцю з типом причини «09».

У графі 11 такої накладної робиться помітка «Без ПДВ», а у графі 8 відповідний код ставки «903» з кодом пільги у графі 9 - «14060523».

У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «100000000000». Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Зверніть увагу на питання визначення дати виникнення ПЗ з ПДВ в такому випадку. Зважаючи на те, що така операція під експорт не потрапляє (відповідно норма п. 187.11 ПКУ на неї не поширюється), то датою виникнення ПЗ з ПДВ є подія, яка сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку як оплата товарів, що підлягають постачанню;
  • дата відвантаження такого обладнання.

Якщо умови п. 197.11 ПКУ не виконуються та право на пільгу не отримано, то це буде звичайна оподатковувана операція для неплатника ПДВ.

Таким чином, операція з постачання обладнання нерезиденту на території України оподатковується ПДВ на загальних підставах за ставкою 20% (якщо така операція не підпадає під звільнені або пільгові за інших підстав), оскільки нульова ставка за п. 195.1 ПКУ застосовується саме до операцій з експорту (тобто вивезення за межі України) товарів.

При цьому, особливого порядку для складання податкових накладних на нерезидентів (у разі постачання обладнання на території України) Порядком №1307 не передбачено. Тобто в даному випадку в розрізі ПДВ має місце операція з постачання обладнання звичайному неплатнику ПДВ на території України.

Отже, податкова накладна заповнюється так:

  • У верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається відповідний тип причини «02» - складена на постачання неплатнику податку;
  • У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер «100000000000»;
  • Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Як було зазначено у запитанні, обладнання раніше було імпортованого постачальником, відповідно у графі 3.2 ПН на постачання такого обладнання здійснюється позначка про наявність ознаки імпортованого товару.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20247
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024482
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024248