• Посилання скопійовано

Витрати на проведення рекламних презентацій: які податкові наслідки?

Платник податку на прибуток компенсує працівникам за авансовими звітами витрати на проведення рекламних презентацій у вигляді безоплатної роздачі продуктів харчування, у т. ч. вина. Чи потрібно йому застосовувати п. 198.5 ПКУ, якщо він не є платником ПДВ? Чи враховувати вартість безоплатних товарів для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ?

Якщо підприємство на даний момент не є платником ПДВ, йому не потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Платники ПДВ в даному випадку нараховують податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеній у п. 189.1 ПКУ.

Про обов’язкову реєстрацію платником ПДВ при досягненні обороту 1 млн грн ми писали у ДК №9/2018.

Зокрема, до цього обороту включається дохід від операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ. У листах від 28.12.2015 р. №27865/6/99-95-42-01-16-01 та від 25.05.2016 р. №11343/6/99-99-15-03-02-15, а також у своїх консультаціях та у «ЗIР», підкатегорія 101.021, податківці зазначають, що до оподатковуваних операцій з метою реєстрації особи як платника ПДВ, належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. При цьому у цих джерелах податківці також включають до звільнених операцій ті, що наведені у розділі V та розділі ХХ ПКУ.

Операції з безоплатної роздачі товарів є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. «а» п. 185.1 ПКУ (з урахуванням визначення операції постачання товарів у пп. 14.1.191 ПКУ).  База оподаткування за ними визначається відповідно до п. 189.1 ПКУ - виходячи з вартості придбання безоплатно розданих товарів. Отже, ми вважаємо, що вартість безоплатно розданих товарів слід включати до розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ відповідно до п. 181.1 ПКУ.

Щодо безоплатної роздачі вина слід зазначити, що вино - це підакцизний товар, на який встановлено мінімальні роздрібні ціни. Але є позитивна думка податківців щодо дарування алкогольних напоїв  (див. лист від 14.03.2017 р. №5091/6/99-99-12-03-03-15). Фіскали зробили висновок, що «оскільки дарування не підпадає під визначення реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, то у суб’єкта господарювання, який не здійснює реалізацію алкогольних напоїв, при даруванні таких напоїв відсутній об’єкт оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    Сьогодні 14:367
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    Сьогодні 10:1224
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796