• Посилання скопійовано

Витрати на проведення рекламних презентацій: які податкові наслідки?

Платник податку на прибуток компенсує працівникам за авансовими звітами витрати на проведення рекламних презентацій у вигляді безоплатної роздачі продуктів харчування, у т. ч. вина. Чи потрібно йому застосовувати п. 198.5 ПКУ, якщо він не є платником ПДВ? Чи враховувати вартість безоплатних товарів для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ?

Якщо підприємство на даний момент не є платником ПДВ, йому не потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Платники ПДВ в даному випадку нараховують податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеній у п. 189.1 ПКУ.

Про обов’язкову реєстрацію платником ПДВ при досягненні обороту 1 млн грн ми писали у ДК №9/2018.

Зокрема, до цього обороту включається дохід від операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ. У листах від 28.12.2015 р. №27865/6/99-95-42-01-16-01 та від 25.05.2016 р. №11343/6/99-99-15-03-02-15, а також у своїх консультаціях та у «ЗIР», підкатегорія 101.021, податківці зазначають, що до оподатковуваних операцій з метою реєстрації особи як платника ПДВ, належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. При цьому у цих джерелах податківці також включають до звільнених операцій ті, що наведені у розділі V та розділі ХХ ПКУ.

Операції з безоплатної роздачі товарів є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. «а» п. 185.1 ПКУ (з урахуванням визначення операції постачання товарів у пп. 14.1.191 ПКУ).  База оподаткування за ними визначається відповідно до п. 189.1 ПКУ - виходячи з вартості придбання безоплатно розданих товарів. Отже, ми вважаємо, що вартість безоплатно розданих товарів слід включати до розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ відповідно до п. 181.1 ПКУ.

Щодо безоплатної роздачі вина слід зазначити, що вино - це підакцизний товар, на який встановлено мінімальні роздрібні ціни. Але є позитивна думка податківців щодо дарування алкогольних напоїв  (див. лист від 14.03.2017 р. №5091/6/99-99-12-03-03-15). Фіскали зробили висновок, що «оскільки дарування не підпадає під визначення реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, то у суб’єкта господарювання, який не здійснює реалізацію алкогольних напоїв, при даруванні таких напоїв відсутній об’єкт оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»