Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

При заповненні декларації про майновий стан і доходи підприємці мають зазначати й інші доходи

Чи потрібно підприємцеві при заповненні декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані як фізособа та відомості про рухоме та нерухоме майно?

Відповідно до пп. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем (пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).

Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися іншідоходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 177.11 ст. 177 ПКУ).

орма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі - Декларація).

Відомості про нерухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року як на території України, так і за її межами, зазначаються у розділі VІІ Декларації. Кожний об’єкт нерухомого майна відображається платником податку у відповідному рядку окремо із зазначенням категорії об’єктів (1 - земельні ділянки; 2 - житлові будинки; 3 - квартири; 4 - садовий (дачний) будинок; 5 - гараж; 6 - водойми; 7 - інше нерухоме майно), їх місцезнаходження (країна, адреса), року набуття у власність, загальної площі (кв. м), частки в загальній площі (десятковий дріб) та відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

Відомості про рухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року, зазначаються у розділі VІІІ Декларації. Кожний транспортний засіб відображається платником податку у відповідному рядку окремо із зазначенням категорії об’єктів (1 - автомобілі легкові; 2 - автомобілі вантажні (спеціальні); 3 - водні транспортні засоби; 4 - повітряні судна; 5 - мотоцикли (мопеди); 6 - інші транспортні засоби), марки, моделі, характеристики, року випуску та відміткою про надання майна в оренду (суборенду).

Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про майновий стан і доходи, незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземнідоходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Отчетность , НДФЛ , НДФЛ-предприниматели , Налоговая отчетность , Недвижимость , Декларация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме