Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Оподаткування страхового платежу за договором добровільного страхування працівника від нещасних випадків

30.12.2020 р. підприємство сплатило страховий платіж за договором добровільного страхування працівника від нещасних випадків. 05.01.2021 р. сплачено ПДФО (з застосуванням коефіцієнта згідно з пп. 164.5 ПКУ), ВЗ та ЄСВ. Як відобразити суму нарахованих та сплачених ПДФО, ВЗ та ЄСВ у формі №1ДФ та Звіті з ЄСВ?

Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ, вартість страхового поліса, придбаного підприємством для найманих працівників, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника.

Враховуючи, що оплата роботодавцем страхового полiса на користь найманого працiвника є доходом в негрошовiй формi, то пiд час нарахування доходу застосовується натуральний коефiцiєнт вiдповiдно до пп. 164.5 ПКУ. Iз вартості страхового полісу також сплачується вiйськовий збiр, але без застосування натурального коефіцієнта.

Операції з отримання доходу працівником, ПДФО сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (пп. 168.1.4 ПКУ).

Тобто, суми нарахованого податку сплачуються протягом трьох днів в місяці їх нарахування та відображаються у формі №1ДФ за той квартал, в який припадає місяць нарахування такого податку (в даному випадку - це ІV квартал 2020 р. (грудень)).

У формі №1ДФ дохід у вигляді сплаченого страхового поліса відображається з ознакою доходу «126». У графах 3а і 3 проставляється дохід у вигляді страхових внесків, сплачених роботодавцем за найманого працівника з урахуванням застосованого коефіцієнта за звітний період, а у графах 4а - відображається сума ПДФО, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику і 4 — фактична сума ПДФО, перерахованого за квартал до бюджету.

Сума внескiв роботодавця згiдно з договорами добровiльного страхування (забезпечення) працiвникiв i членiв їхнiх сiмей вiдповiдно до пп. 2.3.4 Iнструкцiї №5 включається до фонду оплати працi i, вiдповiдно, є об'єктом для нарахування ЄСВ. 

Отже, доходом працівника є саме страховий платіж, тому у звітному періоді його сплати у формі №1ДФ показують дохід у розмірі всієї суми сплаченого платежу. Сума внесків у Звіті з ЄСВ відображається у складі заробітної плати в тому місяці, коли провадяться перерахунки страховій компанії.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Единый социальный взнос , НДФЛ , Страхование , Договор , Военный сбор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме