• Посилання скопійовано

Оподаткування страхового платежу за договором добровільного страхування працівника від нещасних випадків

30.12.2020 р. підприємство сплатило страховий платіж за договором добровільного страхування працівника від нещасних випадків. 05.01.2021 р. сплачено ПДФО (з застосуванням коефіцієнта згідно з пп. 164.5 ПКУ), ВЗ та ЄСВ. Як відобразити суму нарахованих та сплачених ПДФО, ВЗ та ЄСВ у формі №1ДФ та Звіті з ЄСВ?

Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ, вартість страхового поліса, придбаного підприємством для найманих працівників, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника.

Враховуючи, що оплата роботодавцем страхового полiса на користь найманого працiвника є доходом в негрошовiй формi, то пiд час нарахування доходу застосовується натуральний коефiцiєнт вiдповiдно до пп. 164.5 ПКУ. Iз вартості страхового полісу також сплачується вiйськовий збiр, але без застосування натурального коефіцієнта.

Операції з отримання доходу працівником, ПДФО сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (пп. 168.1.4 ПКУ).

Тобто, суми нарахованого податку сплачуються протягом трьох днів в місяці їх нарахування та відображаються у формі №1ДФ за той квартал, в який припадає місяць нарахування такого податку (в даному випадку - це ІV квартал 2020 р. (грудень)).

У формі №1ДФ дохід у вигляді сплаченого страхового поліса відображається з ознакою доходу «126». У графах 3а і 3 проставляється дохід у вигляді страхових внесків, сплачених роботодавцем за найманого працівника з урахуванням застосованого коефіцієнта за звітний період, а у графах 4а - відображається сума ПДФО, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику і 4 — фактична сума ПДФО, перерахованого за квартал до бюджету.

Сума внескiв роботодавця згiдно з договорами добровiльного страхування (забезпечення) працiвникiв i членiв їхнiх сiмей вiдповiдно до пп. 2.3.4 Iнструкцiї №5 включається до фонду оплати працi i, вiдповiдно, є об'єктом для нарахування ЄСВ. 

Отже, доходом працівника є саме страховий платіж, тому у звітному періоді його сплати у формі №1ДФ показують дохід у розмірі всієї суми сплаченого платежу. Сума внесків у Звіті з ЄСВ відображається у складі заробітної плати в тому місяці, коли провадяться перерахунки страховій компанії.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202453
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202472
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202444
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241261
  • Застосування ПСП до доходу сумісника за місцями роботи
    Чи потрібно застосовувати та здійснювати перерахунок ПСП в наступній ситуації...
    19.02.202464