• Посилання скопійовано

Чи капіталізувати витрати генпідрядника на виконання підрядних робіт?

Підприємство є генпідрядником на будівництві житлового будинку та надає замовнику акти виконаних робіт. Воно залучило відсоткову фіндопомогу та сплачує відсотки кожний місяць, які є значною частиною витрат. Чи потрібно капіталізувати відсотки, збільшуючи собівартість виконаних робіт на суму відсотків?

Відповідно до п. 3 НП(С)БО 31кваліфікаційний актив  -  це актив,  який  обов'язково  потребує суттєвого часу для його створення.

Своєю чергою, згідно з п. 3 НП(С)БО 1, активи – це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому.

Чи відповідають роботи, що виконуються за генпідрядним договором, визначенню кваліфікаційного активу? На нашу думку, так, і ось чому:

  • Роботи, що виконуються за генпідрядним договором, є активом – незавершеним виробництвом, вартість якого формується на активному рахунку 23;
  • Цей ресурс контролюється підприємством внаслідок минулих подій – власне внаслідок будівництва об’єкта в минулих періодах до поточної дати;
  • Використання активу, тобто передача його замовнику за плату призведе до отримання економічних вигод у майбутньому - отримання доходу від замовника.

У Додатку 1 до НП(С)БО 31 наведені приклади кваліфікаційних активів, зокрема:

Незавершене виробництво продукції з тривалим (суттєвим) операційним циклом  -  вино, коньяк, що потребує кілька років (місяців) технологічної витримки 

Незавершені капітальні інвестиції - будівництво приміщень, будинків, будівель, споруд, виготовлення і монтаж устаткування, розробка (створення) програмного продукту та інших нематеріальних активів, які тривають. Вирощування багаторічних насаджень.

Отже, якщо роботи, що виконуються за генпідрядним договором, є незавершеним виробництвом і тривають більше трьох місяців, то вони відповідають визначенню кваліфікаційного активу, а відтак, фінансові витрати на його створення капіталізуються відповідно до п. 6 – 15 НП(С)БО 31. Щодо суттєвого часу свторення кваліфікаційного активу ми писали у минулій консультації тут.

Підрядні будівельні роботи не є незавершеними капітальними інвестиціями, оскільки це не будівництво власних приміщень, будинків, будівель, споруд.

Повторюємо, що у консультації викладено думку автора консультації, яка ґрунтується на положеннях НП(С)БО 31. Підприємство приймає рішення про кваліфікаційний актив, суттєвий час його створення та капіталізацію фінансових витрат на його створення на підставі свого професійного судження і оформлює це рішення наказом керівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202413
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202429
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202428
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202430
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024130