Главная Все консультации Госрегулирование Другое

Чи капіталізувати витрати генпідрядника на виконання підрядних робіт?

Підприємство є генпідрядником на будівництві житлового будинку та надає замовнику акти виконаних робіт. Воно залучило відсоткову фіндопомогу та сплачує відсотки кожний місяць, які є значною частиною витрат. Чи потрібно капіталізувати відсотки, збільшуючи собівартість виконаних робіт на суму відсотків?

Відповідно до п. 3 НП(С)БО 31кваліфікаційний актив  -  це актив,  який  обов'язково  потребує суттєвого часу для його створення.

Своєю чергою, згідно з п. 3 НП(С)БО 1, активи – це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому.

Чи відповідають роботи, що виконуються за генпідрядним договором, визначенню кваліфікаційного активу? На нашу думку, так, і ось чому:

  • Роботи, що виконуються за генпідрядним договором, є активом – незавершеним виробництвом, вартість якого формується на активному рахунку 23;
  • Цей ресурс контролюється підприємством внаслідок минулих подій – власне внаслідок будівництва об’єкта в минулих періодах до поточної дати;
  • Використання активу, тобто передача його замовнику за плату призведе до отримання економічних вигод у майбутньому - отримання доходу від замовника.

У Додатку 1 до НП(С)БО 31 наведені приклади кваліфікаційних активів, зокрема:

Незавершене виробництво продукції з тривалим (суттєвим) операційним циклом  -  вино, коньяк, що потребує кілька років (місяців) технологічної витримки 

Незавершені капітальні інвестиції - будівництво приміщень, будинків, будівель, споруд, виготовлення і монтаж устаткування, розробка (створення) програмного продукту та інших нематеріальних активів, які тривають. Вирощування багаторічних насаджень.

Отже, якщо роботи, що виконуються за генпідрядним договором, є незавершеним виробництвом і тривають більше трьох місяців, то вони відповідають визначенню кваліфікаційного активу, а відтак, фінансові витрати на його створення капіталізуються відповідно до п. 6 – 15 НП(С)БО 31. Щодо суттєвого часу свторення кваліфікаційного активу ми писали у минулій консультації тут.

Підрядні будівельні роботи не є незавершеними капітальними інвестиціями, оскільки це не будівництво власних приміщень, будинків, будівель, споруд.

Повторюємо, що у консультації викладено думку автора консультації, яка ґрунтується на положеннях НП(С)БО 31. Підприємство приймає рішення про кваліфікаційний актив, суттєвий час його створення та капіталізацію фінансових витрат на його створення на підставі свого професійного судження і оформлює це рішення наказом керівника.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Строительство , Расходы , Финансовая помощь

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме