• Посилання скопійовано

Чи потрібно підприємству реєструвати новий КВЕД для нового виду діяльності?

ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ (діяльність освітні послуги (дитячий садок)) готує іжу для вихованців, вподальшому планує продавати готові страви іншому дитячому садку. Чи потрібно реєструвати КВЕД для такої діяльності?

Якщо підприємство спочатку не планувало займатися таким видом діяльності як продаж готових страв, то цілком можливо, що він не внесений до статуту і не зареєстрований у ЄДР.

 

Чи обов’язково вносити зміни до статуту?

Часто до статуту додають можливість здійснення «інших видів діяльності, що не суперечать законодавству», що знімає всі питання.  Пленум ВГСУ в постанові від 29.05.2013 р. №11 прямо зазначав: «3.8. Цивільна правоздатність юридичної особи, за загальним правилом, є універсальною, тобто відповідна особа здатна мати такі ж громадянські права та обов’язки, як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати тільки людині (ч. 1 ст. 91 ЦКУ), а відтак, вправі вчиняти будь-які не заборонені законом правочини. Тому сама лише відсутність у статутних документах чи в положеннях, якими регулюється діяльність, зокрема, суб’єктів господарювання, записів щодо можливості здійснення ними певної діяльності та, відповідно, вчинення тих чи інших правочинів не тягне за собою визнання таких правочинів за їх участю недійсними. Винятки із зазначеного правила встановлюються законом».

Отже, законодавство не вимагає вносити зміни до статуту, хоча все ж таки це краще зробити, якщо нового виду діяльності там немає або немає вказівки на те, що ТОВ може здійснювати інші види діяльності, що не суперечать законодавству.

Інформація про види діяльності підприємства міститься в ЄДР (пп. 11 ч. 2 ст. 9 Закону №755). Відповідно, якщо підприємство починає вести вид діяльності, що відсутній у ЄДР, формально є потреба внести зміни до ЄДР.

Якщо цього не зробити, це може негативно вплинути на реєстрацію ПН,  хоча й немає жодних законодавчих вимог для підприємств вести тільки таку діяльність, яка зазначена в ЄДР. Виняток — діяльність, що ліцензується.

Більш докладно про ризики ми писали тут.

Отже, закон не вимагає від юросіб на загальній системі оподаткування вносити зміни до статуту та реєструвати новий від діяльності в ЄДР.  Проте для мінімізації ризиків блокування податкових накладних це варто зробити.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:323
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202421
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127