Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Продаж путівок підприємством до власної бази відпочинку

Підприємство входить до спілки с/г підприємств та щороку платить кошти за утримання бази відпочинку на морі (є будиночок). Спілка надає підприємству безоплатно путівки на відпочинок. Підприємство путівки продає працівникам та іншим фізособам. Чи потрібна ліцензія на продаж путівок? Чи оподатковується їх продаж ПДВ? Чи можна кошти в оплату путівок оприходувати в касу з оформленням ПКО та не використовувати РРО?

Спілка підприємств, на балансі якої є база відпочинку, має розглядати її як структурний підрозділ. Для відповіді, чи потрібно застосовувати РРО при продажу путівок в літній період на проживання в будиночку працівникам та іншим фізособам, потрібно звернутися до Закону про РРО.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, відповідно до якої РРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, наприклад, якщо розрахунки здійснюються шляхом внесення готівки до каси банку. У випадку якщо розрахунки готівкою за послуги здійснюються за місцем їх застосування, РРО є обов’язковим. Тобто якщо підприємство продаватиме путівки своїм працівникам та інщим фізособам за готівку через касу підприємства, то потрібно застосовувати РРО попередньо зареєструвавши його в установленому порядку.  

Для надання путівок на лікування та відпочинок працівникам ліцензія не потрібна. Проте продаж підприємством путівок стороннім фізособам без ліцензії є ризикованим заходом.

Придбану путівку підприємство має право надати працівнику на будь-яких умовах (за повну вартість, із частковою оплатою за рахунок коштів підприємства або профспілкового комітету чи безкоштовно).

Продаж путівок працівникам – це звичайна операція постачання на території України, яка є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20% (пп. "а" пп. 185.1 ПКУ). Базу оподаткування в цьому випадку визначають за загальними правилами, встановленими пп. 188.1 ПКУ, а саме: виходячи з договірної вартості, але не нижче мінбази, яка дорівнює ціні придбання.

Тож, подальший продаж безоплатно отриманих путівок супроводжується нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ у загальному порядку.

Якщо путівка на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України призначена для категорії осіб, визначена пп. 197.1.6 ПКУ, то така операція звільняється від оподаткування ПДВ. Наприклад, до такої категорії можуть відноситися діти працівників. Таке звільнення відбувається незалежно від того, яким чином здійснено придбання путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), за кошти, з частковою оплатою чи безкоштовно. Про це також зазначають і податківці в ЗІР в підкатегорії 101.07. Незважаючи на це, роботодавець має скласти ПН як на звільнену від оподаткування операцію.
Розділ III ПКУ не передбачає різниць, як з безоплатно отриманих товарів, так і за подальшою їх реалізацією. Тому платникам-високодохідникам (з річним доходом понад 40 млн грн) та малодохідникам (добровольцям) слід орієнтуватися тільки на бухгалтерський фінансовий результат.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
НДС , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме