Спілка підприємств, на балансі якої є база відпочинку, має розглядати її як структурний підрозділ. Для відповіді, чи потрібно застосовувати РРО при продажу путівок в літній період на проживання в будиночку працівникам та іншим фізособам, потрібно звернутися до Закону про РРО.
Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, відповідно до якої РРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, наприклад, якщо розрахунки здійснюються шляхом внесення готівки до каси банку. У випадку якщо розрахунки готівкою за послуги здійснюються за місцем їх застосування, РРО є обов’язковим. Тобто якщо підприємство продаватиме путівки своїм працівникам та інщим фізособам за готівку через касу підприємства, то потрібно застосовувати РРО попередньо зареєструвавши його в установленому порядку.
Для надання путівок на лікування та відпочинок працівникам ліцензія не потрібна. Проте продаж підприємством путівок стороннім фізособам без ліцензії є ризикованим заходом.
Придбану путівку підприємство має право надати працівнику на будь-яких умовах (за повну вартість, із частковою оплатою за рахунок коштів підприємства або профспілкового комітету чи безкоштовно).
Продаж путівок працівникам – це звичайна операція постачання на території України, яка є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20% (пп. "а" пп. 185.1 ПКУ). Базу оподаткування в цьому випадку визначають за загальними правилами, встановленими пп. 188.1 ПКУ, а саме: виходячи з договірної вартості, але не нижче мінбази, яка дорівнює ціні придбання.
Тож, подальший продаж безоплатно отриманих путівок супроводжується нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ у загальному порядку.
Якщо путівка на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України призначена для категорії осіб, визначена пп. 197.1.6 ПКУ, то така операція звільняється від оподаткування ПДВ. Наприклад, до такої категорії можуть відноситися діти працівників. Таке звільнення відбувається незалежно від того, яким чином здійснено придбання путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), за кошти, з частковою оплатою чи безкоштовно. Про це також зазначають і податківці в ЗІР в підкатегорії 101.07. Незважаючи на це, роботодавець має скласти ПН як на звільнену від оподаткування операцію.
Розділ III ПКУ не передбачає різниць, як з безоплатно отриманих товарів, так і за подальшою їх реалізацією. Тому платникам-високодохідникам (з річним доходом понад 40 млн грн) та малодохідникам (добровольцям) слід орієнтуватися тільки на бухгалтерський фінансовий результат.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити