• Посилання скопійовано

Дата проведення операцій через РРО

Школа надає освітні послуги як за готівку? так і за безготівковим розрахунком (в т. ч. і через Приват24, Аваль онлайн тощо) та планує встановити РРО. Чи можна через РРО провести операції за минулий період з 01.01.2020 року? Чи можна проводити операцію через РРО датою складання акту останнім днем місяця? Які штрафи передбачено?

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Таким чином, через РРО проводиться не сама операція з передачі товару/послуги покупцю, а безпосередньо операція отримання коштів від нього, яка відповідає визначенню розрахункової операції (тобто приймання готівки, платіжних карток або інтернет-платежів за допомогою інтернет-еквайрингу).

Зокрема, як роз’яснювали податківці у ІПК 13.03.2020 р. №1032/6/99-00-05-04-01-06/ІПК, (яку ми розглядали тут) при здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб'єкти господарювання зобов'язані відповідно до Закону про РРО застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків за допомогою платіжних карт або Інтернет-еквайрингу (наприклад - "Приват24") із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу під час передачі йому товару чи надання послуг.

На замітку: Інтернет-еквайринг аналогічний звичайному банківському еквайрингу, але замість POS-терміналу використовується віртуальний ресурс - веб-сайт. Відповідно, технології дуже схожі, просто замість зчитування магнітної смуги карти вводиться її номер вручну. Кодом доступу є CVV-код - тризначний код, нанесений на зворотній стороні картки. Технології взаєморозрахунків схожі з класичним еквайрингом. Саме за умови застосування інтернет-еквайрингу і потрібно використовувати РРО. Для прийому еквайрингових платежів школа повинна укласти спеціальний договір з банком.

Якщо ж договір еквайрингу з банком не укладається, а клієнти здійснюють оплату на банківські реквізити школи на підставі виставлених їм рахунків через системи «інтернет-банкінгу», в тому числі і Приват24 або Аваль-онлайн (наразі всі банки пропонують своїм клієнтам такі послуги інтернет-банкінгу), то такий платіж з рахунку клієнта безпосередньо на рахунок школи не вимагає реєстрації через РРО. Як правило, платежі клієнтів через інтернет-банкінг є ідентифікованими, тобто школа може визначити, хто саме з клієнтів зробив платіж.

Отже, в даному випадку суб’єкт господарювання повинен проводити через РРО розрахункову операцію датою надходження коштів на рахунок лише при оплаті через еквайрингову платіжну систему, а сама видача фіскального чеку вже здійснюється при наданні послуги.

У разі ж якщо кошти надходять на рахунок через платіжну систему у неробочий час закладу, то розрахунковий документ роздруковується на РРО у робочі години закладу освіти. У всіх інших випадках операція проводиться безпосередньо при здійсненні розрахункової операції, а тому проведення розрахункових операцій за попередній період є недопустимим.

Наразі, до 1 січня 2021 року встановлено зменшені розміри, зокрема, за непроведення розрахункових операцій через РРО:

  • 10% вартості проданих з порушенням, встановленими цим пунктом товарів (робіт, послуг) – за порушення вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушенням, встановленими цим пунктом товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024382
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202442
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484