Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

ФОП-найманий працівник: які підтверджувальні документи та куди подавати?

На підставі якого документа ФОП може прийняти рішення про те, що платити за себе ЄСВ не потрібно, бо він є найманим працівником? Чи потрібно взяти у роботодавця (довідку, розрахунковий лист із зарплати або ОК-5)? І чи потрібно цей документ пред'являти кудись ФОПу, наприклад, при здачі звітності з ЄСВ за себе?

У зв'язку з прийняттям Закону №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено низку змін до Закону про ЄСВ.

За внесеними змінами, зокрема, до ст. 4 Закону про ЄСВ, яку доповнено частиною шостою, передбачено звільнення від сплати за себе єдиного внеску з 1 січня 2021 року фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тобто, з 1 січня 2021 року ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску  (з 1 січня 2021 року – 1 320 грн).

Додатково документально оформлювати звільнення від сплати ЄСВ підприємцю за себе не потрібно. Те, що такий ФОП є найманим працівником за основним місцем роботи податківці побачать за ІПН, який буде зазначений роботодавцем в повідомленні про прийняття на роботу, в Додатку 5 та Додатку 6 єдиної звітності та безпосередньо підприємцем в поданій декларації.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Трудовые отношения , Первичные документы

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме