• Посилання скопійовано

Директор на двох підприємствах основним та сумісником: як поміняти місцями?

Директор оформлений на двох підприємствах. На одному оформлений на основному місці на ставку - гендиректором, на іншому на 0,5 ставки – директором. Чи можна перевести директора на основне місце роботи, де він був оформлений на 0,5 ставки? На іншому місці перевести на 0,25 ставки (де був на ставці)? Чи все-таки потрібно звільняти?

Відповідно до ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Тобто, працівники мають право, крім укладання трудового договору за основним місцем роботи, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Отже, заміна основного місця роботи на сумісництво і навпаки - це не зміна місця роботи як такого та не зміна посадових обов'язків. Тож, це не те питання, яке можна вирішити наказом про переведення. 

Якщо працівник залишається працювати на тій же посаді, на тому ж підприємстві, переведення у розумінні ст. 32 КЗпП не може бути застосовано. Тому, такого працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом та прийняти на основне місце роботи за новим  трудовим договором. Або навпаки звільнити з основного місця роботи і прийняти за сумісництвом.  

Таким чином, гендиректору що оформлений на ставку за основним місцем роботи потрібно написати дві заяви одну на звільнення з посади гендиректора, а другу на прийняття на цю ж посаду за сумісництвом на 0,25 ставки. Там, де він був на посаді директора за сумісництвом на 0,5 ставки, також потрібно написати дві заяви – одну на звільнення з посади директора, другу на прийняття на цю ж посаду за основним місцем роботи (на ставку).

Звертаємо увагу, що повідомлення про прийняття на роботу директора подавати не потрібно, дану норму відмінено з 5 березня 2020 р.

У кварталі, в якому відбулося прийняття/звільнення директора на обох підприємствах слід відобразити в Додатку 5 об’єднаної звітності двома рядками. При цьому в графі 07 зазначається: категорія особи «1» – якщо приймаємо/звільняємо директора, для якого це місце роботи є основним, «2» – якщо це сумісництво. Також обов’язково заповнюються  графи 13 – 15.

А у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності потрібно заповнити графу 7 «Дата прийняття на роботу» та графу 8 «Дата звільнення з роботи».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Переогляд інвалідності (ЕКОПФО) у 2025 році: відповіді на питання
    Працівник має інвалідність, встановлену з 10.10.2024 по 10.10.2026 рр. Чи потрібно йому проходити переогляд (ЕКОПФО) до 01.07.2025 року? Чи стосується вимога повторного проходження ЕКОПФО осіб з довічною інвалідністю?
    10.07.20259
  • Стипендії за рахунок підприємства: що з оподаткуванням?
    Підприємство виплачує стипендію своїм працівникам, які навчаються у ВУЗі. Між підприємством, навчальним закладом і студентом підписаний тристоронній договір пожертви. Сума пожертви (стипендії) становить 5250,00 грн кожен місяць. Неоподатковувана сума 4250,00 грн врахувується тільки один раз за навчальний рік чи застосовується кожного місяця до стипендії?
    10.07.20255
  • Утримання аліментів з допомоги при виході на пенсію
    Працівник звільняється за власним бажанням з виходом на пенсію. Йому нараховано одноразову грошову допомогу при виході на пенсію. Чи потрібно утримувати з даної виплати аліменти на утримання дитини? Чи можна вважати цю виплату як вихідну допомогу при звільненні?
    10.07.202519
  • Доплата за ведення військового обліку при врегулюванні посадовою інструкцією
    Чи потрібно доплачувати Інспектору з кадрів за ведення військового обліку, в інструкції прописані її обовязки, щодо ведення військового обліку?
    10.07.2025285
  • Простій 2/3 годинної тарифної ставки
    На підприємстві оголошено простій не з вини працівника на 19 днів з 12.05.2025 по 30.05.2025 р. (згідно з наказом). Оплату простою здійснювати за календарні дні чи робочі, що припадають на цей період?
    09.07.202536